nedeľa, 4 júna, 2023

DPOH uvedie premiéru inscenácie Pressburger Fight Club

Bratislava 24. marca (TASR) – Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava (DPOH) v Bratislave uvedie 25. marca premiéru inscenácie Pressburger Fight Club, inšpirovanú životom Imricha Lichtenfelda, významného Bratislavčana, športovca i tvorcu medzinárodne uznávaného bojového umenia sebaobrany Krav maga. „Odohráva sa v priebehu posledných dvoch rokov jeho života v Prešporku v čase nastupujúceho fašizmu, kedy sa život zmenil na boj i ulice mesta na krvavý ring,“ približuje čerstvý titul, ktorý napísal Agda Bavi Pain. Réžie sa ujal Gejza Dezorz.

Inscenácia je prvou z línie hier písaných priamo pre DPOH o významných Bratislavčanoch či Prešporákoch. „Imi Lichtenfeld bol židovský chlapec i bol v tomto meste rovnako doma ako aj chlapci maďarskí, nemeckí, slovenskí či českí. Ale nástup fašizmu, nacizmu, ľudáctva, rasizmu, vojny i zbabelosti všetko zmenil,“ hovorí riaditeľka divadla i dramaturgička predstavenia Valeria Schulczová.

Imrich „Imi“…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu