piatok, 3 februára, 2023

Dotácia Nová zelená úsporám Light: koľko, podmienky

Na začiatku roka bol spustený čerstvý program Nová zelená úspora Light, z ktorého môžu čerpať dotácie nízkopríjmovej domácnosti. Na čo možno podporu využiť i koľko peňazí môžete čerpať?

Hoci ceny plynu alebo elektriny pomaly klesajú, v našich peňaženkách sa posiaľ nič také neprejavuje. Sú to potom vysoké ceny za energie i znižovanie výdavkov za energie, kvôli ktorým vznikol čerstvý program Nová zelená úsporám Light. Práve z toho môžu za splnenia podmienok čerpať podporu nízkopríjmovej domácnosti.

Dozviete sa:

Pre koho je určená Nová zelená úsporám Light?

O dotáciu môžu žiadať vlastníci alebo spoluvlastníci rodinného domu za predpokladu, že v ňom mali od 12. septembra 2022 nahlásený trvalý pobyt. Ďalej je možné tiež dotáciu čerpať aj na rodinné rekreačné objekty, ak sa jedná o trvalo obývané stavby. Aj v tých však musí existovať nahlásený trvalý pobyt najneskôr od 12. septembra 2022. Dôležité je…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu