štvrtok, 11 augusta, 2022

Dotácia na tepelné čerpadlo do septembra 2022

mnoho domácností má už len pár mesiacov na výmenu zdroja tepla. Mnoho z nich určite uvažuje o tepelnom čerpadle, ktoré je síce drahé, ale za to najúspornejšie. Môžete naň získať nejaké dotácie?

Do septembra 2024 bude nutné vymeniť zdroje tepla, ktoré nespĺňajú 3., 4. i 5. emisnú triedu. Využívanie zdrojov 1. i 2. emisnej triedy bude pod pokutou až 50 000 Sk. Pôvodne pritom platilo, že staré kotly museli existovať vymenené do septembra 2022. Pre nás všetkých je však situácia s kúrením kvôli vojne na Ukrajine neistá i plyn tak prestáva existovať hlavným favoritom. Kúriť čisto len elektrinou je pre plno osôb finančná samovražda i tak uvažujú o tepelnom čerpadle, na ktoré je možné získať dotácie. Čo by ste o dotáciách na čerpadlo mali vedieť?

Kto smie dostať dotáciu?

Program zo Štátneho fondu životného prostredia je určený domácnostiam s nižšími príjmami, ale aj všetkým ostatným. Podmienkou je, že žiadateľom je…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here