piatok, 22 septembra, 2023

Dokumentarista R. Kirchhoff prichádza s filmom o i. Dubčekovi

Bratislava 19. septembra (TASR) – Všetci ľudia budú bratia je názov nového filmu dokumentaristu Roberta Kirchhoffa (Kauza Cervanová, Para nad riekou, Diera v hlave). V novej slovensko-českej snímke sa venuje osobnosti Alexandra Dubčeka. Film vstupuje vo štvrtok (21. 9.) do kín i má rezonovať v predvolebnej kampani. „Spomienky na Dubčeka sú farebné i potom vyblednuté,“ povedal na utorkovej tlačovej konferencii Kirchhoff. Režisér pripravoval film osem rokov i politika predstavuje ako aj osobnosť, ktorá je v našej spoločnosti stále živá, ale aj nepoznaná.

„Keď som začal robiť tento film, moja láska i pochopenie Dubčeka sa miesili so skeptickým postojom. Začal som ho študovať v spolupráci s historikmi, hlavne Michalom Macháčkom, zásoboval má fantastickými archiváliami,“ priblížil Krirchhoff. „Neobjavoval som postavu, ale cez Dubčeka princíp tvorenia, skoro až tvorenia sveta. Je to mechanizmus, ktorý je zvláštny, pretože je intelektuálne…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu