streda, 25 mája, 2022

Dohoda o vykonaní práce, DPP 2021, daň, sociálna, zdravotná

Dohoda o vykonaní práce je pre prípad príležitostných zamestnaní asi najobľúbenejším pracovno-právnym vzťahom. Nižšie zdanenie i jednoduchšia administratíva sú hlavnými pozitívami tohto zmluvného vzťahu.

Dohoda o vykonaní práce musí existovať ako aj zmluvný vzťah medzi zamestnancom i zamestnávateľom uzavretá písomne. Rozsah práce, na ktorý sa dohoda o vykonaní práce uzatvára, nesmie existovať podľa § 75 Zákonníka práce väčší ako aj 300 hodín v kalendárnom roku pre 1 zamestnávateľa.

Pre odvod sociálneho i zdravotného poistenia platí v prípade DPP jednoduché pravidlo, do zárobku 10 000 Sk za mesiac neodvádza odvody zamestnanec ani zamestnávateľ. Pre výpočet dane z príjmu je dôležitý predovšetkým fakt, či zamestnanec podpísal u zamestnávateľa vyhlásenie k dani i či uplatňuje práve u tohto zamestnávateľa základnú daňovú zľavu na poplatníka.

Pozrite sa na praktické výpočty, ako aj sa…

Čítať ďalej

Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Advertisement -
PODOBNÉ SPRÁVY
- Advertisement -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here