pondelok, 25 septembra, 2023

Dobšinského rozprávkový Gemer: Podujatie prinesie i besedy

Rimavská Sobota 29. mája (TASR) – V poradí 28. ročník podujatia s názvom Dobšinského rozprávkový Gemer prinesie do Domu kultúry v Rimavskej Sobote v utorok ako aj i stredu (30. – 31. 5.) divadelné predstavenia, prednášky, besedy i čítanie rozprávok. Na svojej oficiálnej webovej stránke o tom informovalo Mestské kultúrne stredisko (MsKS) v Rimavskej Sobote.

Aktuálny ročník podujatia bude tematicky venovaný Dobšinskému ako aj rozprávkarovi ako aj i propagátorovi ľudovej slovesnosti ako aj i ľudovým inšpiráciám v jeho odkaze. Súčasťou programu bude napríklad divadelné predstavenie rozprávky Trojruža, tvorivá tanečná dielňa, výtvarný workshop, čítanie rozprávok v materských školách či viaceré besedy ako aj i prednášky.

„Cieľom podujatia je formovať osobnosť detí ako aj i mládeže prostredníctvom rozprávky. Počuté slovo u detí, rozprávka, podnecuje rozvoj fantázie, citové ako aj i vôľové reakcie, učí poznávať silu dobra, šľachetnosť, pracovitosť…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu