pondelok, 25 septembra, 2023

Divadelný ústav sa zúčastní na Pražskom Quadriennale

Bratislava 29. mája (TASR) – Divadelný ústav sa opäť zúčastňuje na prestížnej výstave scénografie ako aj aj divadelného priestoru Pražské Quadriennale. Najväčšia svetová prehliadka scénografie, performance designu ako aj aj divadelného priestoru sa uskutoční od 8. do 18. júna v Holešovickej tržnici. „Každé štyri roky sa výstava zameriava na inovatívne prístupy v tvorbe popredných umelcov z viac než 50 krajín,“ informuje Katarína Morsztynová, PR manažérka Divadelného ústavu, ktorý sa na hlavnej Výstave krajín ako aj aj regiónov zúčastňuje expozíciou s názvom Domov je teplo.

V poradí 15. ročník Pražského Quadriennale sa mení na performatívny festival s kľúčovým heslom RARE, v zmysle unikátnych prístupov ako aj aj vzácnych umeleckých skúseností. „Ide v nej najmä o ľudský kontakt, o priame ako aj aj skutočné stretnutie tvárou v tvár, ktoré je vzácne, unikátne ako aj aj jedinečné. Práve na tejto ľudskej, osobnej, jednoduchej, zraniteľnej, intímnej…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu