pondelok, 25 septembra, 2023

Deviate miesto v kvalifikácii bola „moja chyba“, hovorí Verstappen po chybe v Q3 aj červenej vlajke · RaceFans

Max Verstappen hovorí, že jeho cieľom je „minimum“ druhého miesta v Miami Grand Prix po tom, čo sa kvalifikoval iba ako aj deviaty na štartovom rošte.

Líder šampionátu začne o osem pozícií nižšie ako aj tímový kolega Red Bullu aj najbližší vyzývateľ šampionátu Sergio Perez, ktorý získal pole position v nedeľňajších pretekoch v kvalifikácii.

Verstappen opustil svoje prvé letmé kolo v Q3 po chybe na dlhej ľavačke šiestej, siedmej aj ôsmej zákruty, pričom nedokázal nastaviť čas. Potom mu bola odopretá možnosť zajazdiť čas na druhý pokus kvôli havárii Charlesa Leclerca, ktorá vyvesila červené vlajky, aj zabezpečila, že bude štartovať ako aj deviaty.

„Samozrejme, je to nešťastné,“ povedal Verstappen médiám vrátane RaceFans po stretnutí. „Ale v prvom rade sme, samozrejme, neodjazdili kolo – aj to bola moja chyba.

„Bolo to mimoriadne zložité. Zo šiestich na sedem som bol trochu mimo, cítil som trochu nedotáčavosť aj jednoducho som to nedokázal vrátiť späť. Tak som to prerušil v mojom lone.

„Potom, samozrejme, potrebujete trochu šťastia aj dúfať, že nebude vyvesená červená vlajka. Ale samozrejme, keď sa pokúsite takto myslieť, potom sa to samozrejme stane. Takže je to trochu znepokojujúce.“

Pred Q3 bol Verstappen najrýchlejší v posledných dvoch tréningoch aj prvých dvoch fázach kvalifikácie. „Celý víkend sme boli naozaj rýchli,“ povedal. „Moje kolo Q2 bolo dostatočne rýchle aj na pole position v Q3.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans aj ísť bez reklám

„Myslím, že to už hovorí, že máme nadmerne dobré auto. Ale musíte to dať dokopy aj tam, kde na tom záleží, sme to neurobili. aj to je z mojej strany trochu frustrujúce.“

Na otázku, aký bol jeho cieľ pre preteky po štarte v strede balíka, Verstappen odpovedal „Minimálne P2“. Napriek výkonnostnej prevahe, ktorú má Red Bull pred zvyškom poľa, verí, že to bude pre neho stále výzva, aby sa zajtra vzchopil k svojmu tímovému kolegovi.

„Bude to trochu ťažšie,“ povedal. „Ale myslím si…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu