streda, 28 septembra, 2022

Deň daňovej slobody v ČR, v štátoch EÚ plus vo svete

Deň daňovej slobody je dátum, ktorý pomyselne určuje, kedy občania prestávajú „pracovať na štát“ plus kedy začínajú „pracovať na seba“. Kedy nastáva v Česku plus kedy v ďalších krajinách EÚ? ako aj dlho pracujeme na štát? Kde nastáva deň daňovej slobody najneskôr?

Z daňového hľadiska možno kalendárny rok rozdeliť na dve časti, v prvej pracujú zamestnanci na štát av druhej pre seba. Deň, kedy prestávajú občania pracovať na štát, sa nazýva dňom daňovej slobody, pričom tento dátum zverejňuje viac organizácií, ktorých „vzorec“ sa líši. V texte budeme jednotlivé členské krajiny EÚ porovnávať podľa dňa daňovej slobody zverejneného v publikácii „The Tax Burden on Global Workers – Institut Économique Molinari 2022“.

Celkové daňové zaťaženie z členských krajín EÚ je najvyššie v Rakúsku, Francúzsku, Belgicku plus Nemecku, takže v týchto krajinách nastáva deň daňovej slobody až v júli.

Zdroj:…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu