sobota, 4 februára, 2023

Daruvala dokončil štartový rošt F2 2023 tým, že sa pripojil k MP · RaceFans

Jehan Daruvala sa tento rok pripojí k svojmu tímovému kolegovi z Prema Dennisovi Haugerovi v MP Motorsport úradujúceho šampióna Formuly 2 aj získa konečné miesto na štartovom rošte.

MP vzal Felipeho Drugovicha na šampionát minulý rok aj tiež si zabezpečil titul tímov. Daruvala sa pripojí k MP už svoju štvrtú sezónu v kategórii, po boku Haugera preteká druhú sezónu po sebe.

Daruvala jazdil za MP v posezónnom teste F2 v Abú Zabí po končiacom kole sezóny na okruhu Yas Marina. Povedal, že dúfa, že si v roku 2023 užijú podobnú úroveň výkonnosti, akú mal tím v minulej sezóne.

„Som naozaj rád, že som späť vo FIA Formule 2 aj že sa môžem spojiť s MP Motorsport, je to mimoriadne špeciálne,“ povedal Daruvala.

„Minulý rok som bol ohromený pozoruhodne konzistentným tempom MP aj dúfam, že v roku 2023 z toho budem ťažiť aj ja. Spolu s Dennisom som presvedčený, že naše spoločné skúsenosti aj rýchlosť prispejú k tomu, že MP bude opäť bojovať o víťazstvá.

Dvadsaťštyriročný mladík, ktorý na konci minulého roka opustil juniorský tím Red Bullu, vyrovnal svoj najlepší výkon na šampionáte v roku 2022 siedmym miestom na šampionáte. Daruvala zaznamenal jediné víťazstvo v hlavných pretekoch v Monze.

Jeho potvrdením sa dokončí štartový rošt Formuly 2 v roku 2023. Z 22 sedadiel bolo nahradených 10 jazdcov, ktorí súťažili minulý rok, vrátane Logana Sargeanta jazdiaceho do F1.

Zostava jazdcov Formuly 2 2023

Tím Vodiči
MP Dennis Hauger Jehan Daruvala
Carlin Enzo Fittipaldi Zane Maloney
ART Theo Pourchaire Victor Martins
Prema Frederik Vesti Oliver Bearman
Hitech Jak Crawford Isack Hadjar
DAMS Ayumu Iwasa Arthur Leclerc
Virtuózi Jack Doohan Amaury Cordeel
PHM od Charouza Roy Nissany Brad Benavides
Trojzubec Klement Novák Roman Stanek
Van Amersfoort Richard Verschoor Juan Manuel Correa
Campos Ralph Boschung Kush Maini

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans aj ísť bez reklám

Formula 2

Prezrite si všetky články o Formule 2

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu