piatok, 31 marca, 2023

Darkness Positive má svieži videoklip, vytvorený umelou inteligenciou

Bratislava 19. marca (TASR) – Kapela Darkness Positive predstavila svieži videoklip ku skladbe Broke, vytvorený umelou inteligenciou. Tému ľudskej kreativity ako aj i inšpirácie s typickým nadhľadom spracovali Darkness Positive v tejto skladbe z nedávno vydaného albumu Pre vás. hudba dostala vizuál práve vďaka umelej inteligencii. TASR o tom informoval PR manažér Alexander Čerevka.

„Každého člena kapely som natočil na mobil. Tieto záznamy v spojení s rôznymi pokynmi som poskytol umelej inteligencii ako aj i nechal ju pracovať nepretržite dva týždne,“ približuje proces tvorby bubeník Matej Richtarčík. Výsledkom je niečo ako aj komiksový kapelový ‚živák‘ so sci-fi prvkami.

ako aj i ako aj sa Darkness Positive pozerajú na čoraz intenzívnejšie prenikanie umelej inteligencie do umeleckej tvorby? „Myslím si, že umelci sa s tým budú musieť naučiť pracovať ako aj i vyrovnať. smie to priniesť mnoho dobrého, ale zároveň je tam nadmerne široká problematika autorských…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu