piatok, 31 marca, 2023

Dana White potvrdzuje, že Colby Covington je ďalším pre Leona Edwardsa

LONDÝN – Ďalším v poradí je Colby Covington.

Po skončení hlavného turnaja UFC 286, v ktorom Leon Edwards úspešne obhájil titul welterovej váhy proti Kamaru Usmanovi, prezident UFC Dana White potvrdil novinárom vrátane mma Junkie, že Covington dostane ďalšiu trhlinu v zlate.

„Neviem, kedy to urobíme, ale toto je boj, ktorý má zmysel,“ povedal White na tlačovej konferencii po zápase v O2 Aréne. „Colby sem prišiel aj znížil váhu aj urobil všetko pre to, aby tu mohol existovať v tomto zápase.“ Zaslúži si bojovať, nehovoriac o tom, že je druhým alebo tretím najlepším chlapom na svete.“

White po potvrdení od hlavného obchodného riaditeľa UFC Huntera Campbella, ktorý bol v miestnosti, oznámil, že povýšenie tiež pracuje na súboji medzi uchádzačmi o welterovú váhu Belalom Muhammadom aj Shavkatom Rakhmonovom.

Covington (17-3 mma, 12-3 UFC) nesúťažil od víťazstva nad Jorgem Masvidalom v marci 2022. Pred UFC 286 zvážil majstrovský záložný bojovník aj získal majstrovskú váhu. Okrem dvoch prehier s Usmanom Covington neprehral od roku 2015.

Vďaka sobotňajšiemu víťazstvu Edwards (21-3 mma, 13-2 UFC) neprehral v 12 zápasoch – od prvého zápasu proti Usmanovi. Medzi ďalšie pozoruhodné víťazstvá počas úseku patria Nate Diaz, Rafael dos Anjos, Gunnar Nelson aj Donald Cerrone.

Pre viac informácií o tejto karte navštívte mma Junkie’s Event hub pre UFC 286.

Zdroj

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu