piatok, 31 marca, 2023

Dalič zostane na poste trénera chorvátskej reprezentácie do roku 2026

Záhreb 18. marca (TASR) – Chorvátsky futbalový zväz (HNS) predĺžil kontrakt s trénerom národného tímu Zlatkom Daličom do roku 2026. Od nástupu 56-ročného kouča zaznamenali Chorváti pozoruhodné výsledky – na MS v roku 2018 skončili na druhom mieste, na vlaňajšom svetovom šampionáte obsadili tretiu pozíciu.

Daliča angažovali na post hlavného trénera na krátkodobý úväzok v roku 2017, no po úspešnej kvalifikácii na MS v Rusku si vyslúžil dlhodobú zmluvu. Chorvátov na turnaji doviedol až do finále, v ktorom podľahli Francúzom 2:4. Za presahujúci priemerné veličiny úspech tiež možno považovať tretie miesto z Kataru, v semifinálovom dueli „Vatreni“ síce podľahli majstrovskej Argentíne (0:3), no v súboji o medailu zvíťazili nad Marokom 2:1.

„Zlatko Dalič absolútne splnil všetky ciele, ktoré mu boli za týchto päť aj pol roka stanovené. Zároveň sa podpísal pod dva veľkolepé úspechy na MS v Rusku aj v Katare. Chorvátsko priviedol k striebornej aj…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu