piatok, 31 marca, 2023

Colby Covington získa ďalší titul vo welterovej váhe UFC

Leon Edwards sa nemusel dlho tešiť zo svojho druhého víťazstva nad Kamaru Usmanom, kým sa prejavila jeho ďalšia úloha.

Dana White počas pozápasovej tlačovej konferencie UFC 286 oznámil, že Colby Covington dostane ďalšiu titulnú ranu welterovej váhy. Covington bol v Londýne na zváženie ako aj záložný bojovník pre hlavné podujatie i bol nadmerne vzrušený zo svojho sedadla pri klietke po víťazstve Edwardsa nad Usmanom.

„Neviem, kedy to urobíme, ale toto je boj, ktorý má zmysel i Colby sem prišiel i znížil váhu i urobil všetko pre to, aby tu bol pre tento boj,“ povedal White. „Zaslúži si ten boj. Nehovoriac o tom, že je druhým alebo tretím najlepším chlapom na svete.“

Covington nesúťažil od marca 2022, keď porazil Jorgeho Masvidala jednomyseľným rozhodnutím v headlinerovi UFC 272. Covington, bývalý dočasný držiteľ titulu, dvakrát nestačil v súbojoch o titul proti Usmanovi. Edwards bol menej než nadšený, keď sa dozvedel, že Covington už bol pomazaný ako aj kandidát číslo 1.

„Neviem, ako aj to dáva zmysel,“ povedal Edwards. „Nebojoval už viac ako aj rok i pol. Posaďte sa. Nie je zranený. Nechápem, ako aj sa len tak dostal do boja o titul majstra sveta, keď sú v divízii aj iní chlapci, ktorí boli aktívni i bojovali. Nesedeli. Teraz som kráľ. Zarobil som si svoju cestu, takže mám pocit, že by som sa mal rozhodnúť, kto bude ďalší.“

Vo svojom rozhovore po zápase Edwards prejavil záujem o zápas Jorge Masvidal-Gilbert Burns, ktorý je pripravený na spoločnú hlavnú udalosť UFC 287. Edwards má s Masvidalom históriu, ktorá pramení z hádky v zákulisí s „Gamebred“ na UFC. Udalosť v Londýne v marci 2019. White však zamietol možnosť, že by tento boj priniesol kandidáta na titul.

„Colby dostane ďalšiu strelu,“ povedal White. „Bez ohľadu na to čo sa stane.“

Zdroj

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu