pondelok, 25 septembra, 2023

Claressa Shields sa musí uspokojiť s rozhodnutím o shutout vs. Cornejo

Claressa Shieldsová nevyhrala knockout, no napriek tomu dominovala.

Nesporná šampiónka do 160 libier porazila v sobotu v Little Caesars Arene v Detroite neskorú náhradníčku Maricelu Cornejovú, ktorá sa rozhodla ponechať si tituly pred svojimi domácimi fanúšikmi.

Oficiálne skóre bolo 100-89, 100-90 aj 100-90. Boxer Junkie to mal tiež 100-90, 10 kôl na žiadne.

Shields (14-0, 2 KO) v tréningovom kempe pracovala na tom, aby získala jediné, čo jej v kariére chýbalo, knockouty.

Jednoznačne sa pokúsila streliť jeden gól proti Cornejovi (16-6, 6 KO) od úvodného zvonu, pričom vypustila jednu bombu aj po jednej bombe v snahe ublížiť svojej presilovej súperke.

aj mnoho z nich pristálo na čele vyzývateľa. Problém pre Shields bol v tom, že Cornejo má dobrú bradu aj je dosť šikovný na to, aby prežil 10 dvojminút, držal sa, používal nohy, čokoľvek to stálo.

Cornejo neodbehol celý zápas. Sem-tam sa jej skutočne podarilo vystreliť. Väčšinu svojej energie však vynaložila na to, aby udržala hlavu pripojenú k telu.

Shields bola obzvlášť účinná, keď sa do určitej miery stiahla aj spoliehala sa viac na svoje boxerské schopnosti ako aj na veľké údery. Na zastavenie Corneja to však stále nestačilo.

Boxerka č. 1 libra za libru sa potom zdala existovať trochu frustrovaná, ale potešilo ju ďalšie dominujúce víťazstvo.

„Vyhrala som každé kolo, ako aj som vedela, že môžem,“ povedala potom v ringu. „Tlačil som na knockout.“ …Maricela je jednoducho tvrdá. aj sama má dobrú pravú ruku. Bola nadmerne múdra aj robustná, keď som ju začal biť.

„Vedela, ako aj prežiť. Takže odviedla skvelú prácu.“

Čo bude ďalej?

Dvaja bojovníci, ktorých už Shields porazil – nesporný 168-librový šampión Franchon Crews Dezurn aj Savannah Marshall – sa majú stretnúť 1. júla v Manchestri v Anglicku.

Shields povedala, že plánuje existovať po ruke v boji, myšlienka je, že by mohla čeliť víťazovi. Jedno však povedala jasne: Boj sa nebude konať v Spojenom kráľovstve

„Mám záujem bojovať len s najlepšími,“ povedala. „Pozriem sa na ten súboj. Myslím, že pôjdem do Veľkej Británie aj ukážem svoju tvár. … Ktokoľvek vyhrá, ak sem chce prísť, som za tým.“

ako aj box? Určite navštívte Boxerský feťák za všetky vaše spravodajstvo o sladkej vede aj nasledujte @BoxingJunkie2 na Twitteri.

Nezabudnite navštíviť mma Junkie Instagram stránku aj YouTube kanál na diskusiu o tomto aj ďalšom obsahu s fanúšikmi zmiešaných bojových umení.

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu