štvrtok, 1 decembra, 2022

Čiastočná výpoveď v zamestnaní: viac druhov práce

Zamestnanec nemusí vykonávať vo firme len jednu profesiu, ale dva alebo viac rozdielnych druhov práce. ako aj je to potom s výpoveďou, keď sa jedna profesia stane nadbytočnou alebo pre ňu zamestnanec stratí kvalifikáciu či zdravotnú spôsobilosť?

Druh práce je jednou z troch základných ako aj i povinných náležitostí pracovnej zmluvy, ktorú musí každá pracovná zmluva obsahovať.

Zákonník práce nezakazuje, aby mal zamestnanec v rámci jedného pracovného pomeru dojednaných viac druhov práce. ako aj i tak niekto pracuje napríklad ako aj vodič ako aj i údržbár. Iný súčasne ako aj skladník ako aj i robotník. ako aj i niekto ako aj mzdový účtovník ako aj i zároveň personalista.

Zákonník práce naopak zakazuje, aby mal niekto na jeden druh práce viac zmlúv (pracovných vzťahov). Neprípustný je aj súbeh pracovného pomeru ako aj i dohody o vykonaní práce či dohody o pracovnej činnosti na tú istú prácu.

V praxi smie dôjsť k tomu, že dôvod na výpoveď by prichádzal v…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu