pondelok, 25 septembra, 2023

Chris Curtis chce vykúpenie Kelvina Gastelum natoľko, že by klesol na 170

Chris Curtis sa určite nechce vrátiť do welterovej váhy. Ale ak je to jediný spôsob, ako aj smie získať jeden konkrétny pokus o vykúpenie, smie to urobiť.

Curtis bojoval vo welterovej váhe v PFL plus v Contender Series Dana Whitea, ale v posledných rokoch bol oveľa šťastnejší v strednej váhe. plus po bonusovom knokaute Joaquina Buckleyho minulý rok v decembri sa tento 35-ročný hráč dostal do zápasu s Kelvinom Gastelumom, ktorý ho skutočne mohol posunúť v divízii.

Ale na UFC 287 v Miami v apríli Curtis stratil rozhodnutie s Gastelumom. Bol to víťaz Fight of the Night plus ďalších 50 000 dolárov bolo nepochybne skvelých. Ale Curtis tvrdí, že vyhral boj.

V skutočnosti plánoval odvolanie výsledku s tvrdením, že stret hláv v druhom kole viedol k knockdownu, ktorý rozhodil rozhodcov plus stál ho kolo, plus teda aj boj.

„zakaždým sa z toho budem hnevať,“ povedal nedávno Curtis pre mma Junkie Radio. „zakaždým budem hovoriť, že to odmietam nazývať stratou.“ Je to pre mňa zvláštne, pretože ja, úprimný Bohu, som porazil Kelvina Gasteluma. Zo všetkých v tej budove tej noci je Kelvin Gastelum ten jediný, koho som porazil. Rozhodcu som rozhodne neprekonal. V tom som neporazil rozhodcov, ale Kelvin – porazil som Kelvina. Vie, že som porazil Kelvina. Ale v tú noc som v tú noc stratil všetkých ostatných, žiaľ.“

Gastelum vychytal od troch rozhodcov v Miami pár skóre 29:28 plus 30:27 plus po boji ho ocenili za návrat z piatich prehier v šiestich súbojoch. Z mediálnych stránok mma sledovaných Rozhodnutia mmaokolo 80 percent bodovalo v boji o Gastelum.

Curtis si myslí, že brzdy sú len trochu plus želá si, aby si víťazstvo zapísal do svojho životopisu.

„Je to na škodu, pretože viem, čo sa stalo. Vie, čo sa stalo. plus mám pocit, že by to bolo naozaj dobré pierko v mojej čiapke,“ povedal Curtis. „Všetci hovoria: ‚Ach, to vyzeralo najlepšie (Gastelum) – je späť vo svojej najlepšej forme.“ plus ja si hovorím: ‚Áno, ale porazil som toho chlapa. Bol som dobrý plus porazil som toho chlapa.“ Sú ako aj: ‚To je ten Kelvin, ktorý bojoval (Izrael Adesanya).‘ plus ja hovorím: ‚Super – to je skvelé. Bol to Kelvin, ale v tú noc som bol lepší ako aj on.“

„Nikdy nedostanem to pierko do šiltovky, aby ma jeden druh štípal.“ Nemôžem zmeniť históriu. Našťastie pre mňa, UFC to nepovažuje za prehru. Nejako sa cez to prevalili plus nepostavili ma späť. Dali mi naozaj dobrý boj dopredu plus ja to beriem.“

Curtis (30-10 mma, 4-2 UFC) bol zaradený do strednej váhy proti Nassourdine Imavovovi na UFC 289 10. júna vo Vancouveri, kde sa pokúsi dostať späť do stĺpca víťazstiev.

Gastelum však niekoľko dní po víťazstve nad Curtisom na sociálnych sieťach oznámil, že namiesto toho, aby zostal v strednej váhe, sa vráti do welterovej váhy, divízie, v ktorej sa pri viacerých príležitostiach snažil pribrať na váhe pri viacerých príležitostiach v prvej hŕstke zápasov po 17. sezóne. „Najlepší bojovník.“

To znamená, že ak s ním chce Curtis opäť bojovať, možno to bude musieť urobiť vo welterovej váhe.

„Dúfam, že znovu nájdem Kelvina,“ povedal. „Ísť na 170 pre mňa nič neznamená. Stále môžem zarobiť 70 – je to na hovno, ale aj tak to zvládnem. Nemôžete zmeniť hmotnostnú kategóriu, aby ste unikli tomuto hulákaniu zadku. Tak to nakoniec nájdem.“

Pre viac informácií o tejto karte navštívte mma Junkie’s event hub pre UFC 289.

Nezabudnite navštíviť mma Junkie Instagram stránku plus YouTube kanál na diskusiu o tomto plus ďalšom obsahu s fanúšikmi zmiešaných bojových umení.

Zdroj

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu