nedeľa, 4 júna, 2023

Charles Leclerc sa zameriava na zisk prvého titulu pilotov F1 Ferrari po 16 rokoch

Charles Leclerc skončil minulý rok na druhom mieste za Maxom Verstappenom

Charles Leclerc sa zameral na pokus o získanie prvého titulu pilotov Formuly 1 pre Ferrari po 16 rokoch v tejto sezóne.

Leclerc, ktorý vlani skončil druhý za Maxom Verstappenom z Red Bullu, povedal, že verí, že Ferrari odviedlo „skvelú prácu“ na svojom novom aute, ktoré bolo predstavené v utorok.

„Cieľom je jednoznačne vyhrať,“ povedal 25-ročný rodák z Monaka. „Naozaj sa teším, až sa vrátim do auta ako aj aj pokúsim sa vyhrať šampionát.“

Leclerc šoféroval auto prvýkrát na testovacej dráhe vo Fiorane počas štartu.

Povedal: „Minulý rok bol dobrým krokom vpred. Tento rok musíme urobiť to isté ako aj aj dúfajme, že tento šampionát získame. To je cieľ pre tím aj pre mňa – získať viac víťazstiev ako aj aj dúfajme, že budeme konzistentnejší od od prvých pretekov po posledné.“

Vo vysielaní bolo vysielané jeho tímové rádio ako aj aj povedal, že auto sa cíti dobre.

Tímový kolega Carlos Sainz by mal riadiť auto neskôr v utorok.

Posledným pilotom Ferrari, ktorý vyhral Majstrovstvá sveta, bol Kimi Räikkönen v roku 2007 ako aj aj história tímu bola odvtedy jednou z takmer neúspechov – najviac sa im priblížil Fernando Alonso v rokoch 2010 ako aj aj 2012 – ako aj aj sklamaním.

Ich sezóna v roku 2022 bola veľkým krokom vpred v porovnaní s nedostatočnou konkurencieschopnosťou v dvoch predchádzajúcich rokoch.

Ale hoci si Leclerc po prvých troch pretekoch vytvoril pohodlný náskok v šampionáte, tím rýchlo padol ako aj aj jeho ročník torpédovali chyby v stratégii ako aj aj problémy so spoľahlivosťou.

Opakované chyby v manažmente pretekov viedli k tomu, že bývalý šéf tímu Mattia Binotto opustil svoj post ako aj aj zostal nahradil Frederic Vasseurpredtým Alfa Romeo-Sauber.

Nové auto Ferrari pre sezónu 2023
Ferrari predstavilo svoje nové auto pre sezónu 2023 Formuly 1

Francúz povedal: „posiaľ je to intenzívne. Môžete cítiť zodpovednosť. Najdôležitejšie je však existovať úspešní – musíme to odovzdať. Najdôležitejšie je vyhrať ako aj aj výzva je pred nami.“

„Keď ste vo Ferrari, prichádzate z…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu