streda, 17 augusta, 2022

Cestovné náhrady za pohonné hmoty 2022 ako aj aj vyúčtovanie

Rovnako ako aj každý rok, aj tento rok sa zamestnávatelia ako aj aj zamestnanci podstupujúci služobné cesty stretnú s novými sadzbami za pohonné hmoty v rámci cestovných náhrad. O koľko sa zvýšila cena za benzín ako aj aj naftu?

Sadzby cestovných náhrad nielen v rámci pohonných hmôt, ale aj stravného určuje vyhláška Ministerstva práce ako aj aj sociálnych vecí. Poďme sa teda spoločne pozrieť, ako aj je to s náhradou za benzín, naftu ako aj aj ďalšie v roku 2022.

Kto ako aj aj ako aj určuje výšku cestovných náhrad?

Podľa § 189 zákonníka práce Ministerstvo práce ako aj aj sociálnych vecí v pravidelnom termíne stanoví výšku cestovných náhrad, ktorá zmení základnú sadzbu náhrady za používanie motorových vozidiel, stravného ako aj aj ďalej stanovuje priemernú cenu pohonných hmôt. Všetko pritom na základe údajov Českého štatistického úradu o cenách vozidiel, pohonných hmôt ako aj aj taktiež jedál ako aj aj nealkoholických nápojov vo verejnom stravovaní.

Vlani však došlo k…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here