sobota, 3 júna, 2023

Carlin sa stáva Rodin Carlin, keď výrobca kupuje tímy F2 ako aj i F3 · RaceFans

Popredný juniorský jednomiestny tím Carlin prilákal investície od novozélandského výrobcu Rodin Cars ako aj i premenoval sa na Rodin Carlin.

Carlin v súčasnosti súťaží vo Formule 2, FIA Formule 3, GB3 ako aj i britskej F4. Pre rok 2023 pribudnú ďalšie dve série, F1 Academy ako aj i španielska F4. Medzi ďalšie kategórie, v ktorých predtým súťažil, patrí IndyCar ako aj i jeho feeder série Indy Lights (teraz Indy Nxt).

Značka Rodin už podporuje dvoch mladých Novozélanďanov, ktorí v posledných rokoch jazdili za Carlin. Ide o japonského juniora Red Bullu Liama ​​Lawsona, ktorý niesol Rodinove logá na svojom aute F2 minulý rok, ako aj i britského pretekára Formuly 4 Louisa Sharpa.

Rodin založil v roku 2021 v Donington Parku základňu pre svoje vysokovýkonné autá, ktoré sú ovplyvnené dizajnom Formuly 1. Funguje to aj s šampiónom série W Jamiem Chadwickom.

V rámci novej dohody sa Rodin Cars stal väčšinovým akcionárom spoločnosti Carlin, ktorá sídli v anglickom meste Farnham ako aj i ktorú od jej založenia vedie Trevor Carlin.

Trevor Carlin bude naďalej riadiť tím

Naďalej bude šéfom tímu ako aj i jeho manželka Stephanie bude pokračovať ako aj zástupkyňa šéfa tímu ako aj i investícia od Rodina neprinesie „žiadne zmeny v personáli ani v prevádzke“.

„Naša investícia do tímu zdôrazňuje náš zámer v sektore motoristického športu, ktorý je pre mňa mnoho rokov obrovskou vášňou,“ povedal predseda predstavenstva Rodin Carlin David Dicker.

„Trevor ako aj i ja sme posadnutí výkonom ako aj i súťaživosťou, ktoré posilnia pozíciu tímu Rodin Carlin na čele v nadchádzajúcich sezónach.“

Carlinova expanzia na americkú scénu monopostov v predchádzajúcej scéne prišla vďaka podpore Grahama Chiltona, ktorý sa do tímu kúpil v novembri 2009. Jeho syn Max pretekal za Carlin v britských F3, GP2 (teraz F2), Indy Lights. ako aj i IndyCar.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj i ísť bez reklám

Formula 2

Prezrite si všetky články o Formule 2

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu