sobota, 3 júna, 2023

Cadillac ako aj aj Porsche posilňujú vstup do WEC Hypercar na 13 áut na preteky Spa · Fanúšikovia pretekov

Trieda Hypercar majstrovstiev sveta Endurance sa rozrastie na 13 áut v treťom kole sezóny, Six Hours of Spa.

Dve extra položky sú ďalšie Porsche prevádzkované tímom Jota ako aj aj druhá položka od Cadillacu.

Rovnakých 11 hypercars, ktoré sa zúčastnili úvodnej sezóny 1000 Miles of Sebring začiatkom tohto mesiaca, bolo prihlásených do druhého kola – Six Hours of Portimao – 16. apríla.

Počas čakania na dodanie svojho Porsche 963 Jota Sport súťažila v triede LMP2 v Sebringu ako aj aj vyhrala ju ako aj bezbodový vstup s Davidom Beckmannom, Willom Stevensom ako aj aj Yifei Ye. To isté urobia v druhom kole v Algarve, kde Beckmanna v aute nahradí šampión Formuly E Antonio Felix da Costa, ktorý sa pripravuje na Spa-Francorchamps, kde sa on, Stevens ako aj aj Ye pripoja k triede Hypercar.

Už sa očakávalo, že Spa bude prvotriednym debutom Joty kvôli načasovaniu dodávky, doteraz čo ďalší prírastok do zoznamu vstupných vozidiel Hypercar je prekvapením.

Továrenský tím Cadillac, ktorý prevádzkuje Chip Ganassi Racing, vstúpil do tohto roku so zámerom pretekať s dvomi zo svojich vozidiel Cadillac V-Series.R v IMSA ako aj aj potom priniesť jedno z týchto vozidiel na preteky WEC na plný úväzok, doteraz čo druhé sa pripojí. ihrisko na 24-hodinovku Le Mans v júni.

Avšak druhý štart, pilotovaný Sebastienom Bourdaisom, Scottom Dixonom ako aj aj Rengerom van der Zandem v IMSA, bude teraz tiež súťažiť v Six Hours of Spa v rámci prípravy na cestu do Le Mans.

„Sme nadšení z príležitosti priniesť na preteky v Spa ďalší Cadillac,“ povedala Laura Wontrop Klauser, manažérka programu pretekov športových áut v materskej spoločnosti Cadillac General Motors.

„Akákoľvek príležitosť, ktorú máme na prípravu na Le Mans v rámci pravidiel ako aj aj predpisov WEC, je skvelá. Tím sa ešte viac pripraví na zvládnutie týchto pretekov, ako aj aj príležitosť priniesť väčšiu účasť Cadillacu na európskych pretekoch.“

Kúpeľné kolo sa uskutoční 29. apríla, čo znamená, že Dixon nebude k dispozícii, pretože bude pretekať…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu