pondelok, 25 septembra, 2023

Bývalý šéf alpského tímu Budkowski spojený s ponukou na oživenie A1GP · RaceFans

V súhrne: Zaniknutý A1GP by mohol existovať oživený úsilím tímu vedúcich pracovníkov vrátane bývalého šéfa tímu Alpine Marcina Budkowského.

V skratke

Bývalý šéf alpského tímu Budkowski spojený s ponukou na oživenie A1GP

Bývalý šéf alpského tímu Marcin Budkowski sa podieľa na snahe oživiť sériu monopostov A1GP, známu ako aj „svetový pohár v motoristickom športe“.

Nico Hulkenberg súťažil v úvodnej sérii

Na šampionáte sa súťažilo v rokoch 2005 až 2009, pričom tímy reprezentovali národy z celého sveta. Sky News hlási to Budkowski, ktorý bol výkonným riaditeľom plus šéfom tímu Alpine do roku 2022, vedie projekt, ktorý má finančnú podporu od podporovateľov vrátane Sira Keitha Millsa, ktorý viedol úspešnú kandidatúru Londýna na usporiadanie olympijských hier v roku 2012.

Správy naznačujú, že každý národný tím bude viesť dvoch jazdcov zo svojich krajín – jedného skúseného jazdca plus jedného mladšieho, menej skúseného vyzývateľa. Predpokladaný harmonogram šampionátu by mal trvať od konca sezóny F1 do júla.

Williams organizuje charitatívne podujatie Simrace pre Emilia-Romagna

Tím Williams F1 včera usporiadal charitatívne simracingové podujatie na F1 22, ktorého sa zúčastnilo pretekár Alexander Albon, juniorský jazdec Jamie Chadwick plus dokonca šéf tímu James Vowles spolu s mnohými pridruženými jazdcami plus esports konkurentmi plus profesionálnym futbalistom Thibaultom Courtoisom.

Po sérii zahrievacích pretekov sa na okruhu v Imole konali preteky s 25 % plus víťazom sa stal pilot esportov Williams F1 Shanaka Clay.

Podujatie bolo organizované v prospech Agentúry pre územnú bezpečnosť plus civilnú ochranu regiónu Emilia-Romagna. Každý, kto chce fond podporiť, smie darovať online.

Garcia zvyšuje vedenie akadémie F1 v Barcelone

Marta Garciaová zvýšila svoje vedenie v hodnotení jazdcov Akadémie F1 po tom, čo v úvodných dvoch pretekoch víkendu v Barcelone obsadila dve miesta na stupňoch víťazov.

Garcia skončil tretí v prvých pretekoch plus druhý v druhých plus dostal sa z 26-bodového náskoku…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu