utorok, 21 marca, 2023

Bývalý šampión strednej váhy Anderson Silva bude uvedený do Siene slávy UFC

Anderson Silva, mnohými považovaný za najväčšiu strednú váhu v histórii tohto športu, bude toto leto zapísaný do Siene slávy UFC.

„The Spider“ bude uvedený do Siene slávy „Pioneer Era Wing“ počas ceremónie tento rok v júli v rámci UFC International Fight Week v Las Vegas. Pioneer Wing zahŕňa bojovníkov, ktorí sa stali profesionálmi pred 17. novembrom 2000, majú najmenej 35 rokov ako aj i sú na dôchodku minimálne rok.

„Anderson Silva je jedným z najlepších športovcov všetkých čias,“ povedal prezident UFC Dana White. „Andersonova séria 16 víťazstiev v UFC, 10 úspešných obhajob titulu ako aj i takmer sedem rokov ako aj šampión strednej váhy boli jednou z najpozoruhodnejších vecí, aké sme kedy v profesionálnom športe videli. V oktagone bol absolútnym umelcom ako aj i bude mi cťou uviesť ho toto leto do Siene slávy UFC.“

Silva, rodák z brazílskej Curitiby, dosiahol skóre 34-11 v priebehu profesionálneho pôsobenia, ktoré sa začalo v roku 1997. V rokoch 2006 až 20013 bol šampiónom UFC v strednej váhe, pričom vládnutie titulu trvalo 2 457 dní. „The Spider“ vlastní propagačné záznamy o najdlhšej víťaznej sérii (16), väčšine víťazstiev v strednej váhe (11) ako aj i väčšine knockdownov v strednej váhe (13). Jeho životopis zahŕňa pozoruhodné triumfy nad takými, ako aj sú Rich Franklin, Jeremy Horn, Chris Leben, Nate Marquardt, Dan Henderson, Forrest Griffin, Chael Sonnen, Demian Maia, Vitor Belfort ako aj i Stephan Bonnar.

Silva sa naposledy objavil na povýšení na UFC Fight Night 181, kde v októbri 2020 utrpel technickú prehru vo štvrtom kole s Uriah Hall. Odvtedy pokračoval v súťaží v boxe, pričom zarábal najmä na víťazstvách ako aj napr. Julio Cesar Chavez Jr. ako aj i Tito Ortiz prehrali s Jakeom Paulom v štvorcovom kruhu.

Zdroj

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu