utorok, 30 mája, 2023

Bude Ben Sulayem v roku 2023 opäť „vcucnutý do F1“? · Fanúšikovia pretekov

Mohammed Ben Sulayem je prezidentom FIA niečo vyše 12 mesiacov. Za ten čas ho Formula 1, nepochybne najslávnejšia séria riadiaceho orgánu, zamestnávala viac, ako aj by chcel.

Do funkcie ho zvolili päť dní po prudkom závere svetového šampionátu v roku 2021. Riaditeľ pretekov FIA nedodržal svoje vlastné pravidlá, čo viedlo k zmene pozícií v poslednom kole, čo zmenilo výsledok boja o titul plus prinútilo riadiaci orgán prepracovať nastavenie riadenia pretekov. Ďalekosiahle zmeny boli definitívne dokončené len pred týždňom.

Sezóna 2022 F1 pridala na podnose Bena Sulayema ​​naliehavejšie problémy. Patrili k nim obavy z vplyvu, ktorý malo skazenie na jazdcov, plus následné revízie novozavedených technických predpisov F1. Prebehli tiež zásadné rokovania o prepracovaní pravidiel F1 týkajúcich sa pohonných jednotiek na rok 2026. Neskôr v roku prišiel objav, že Red Bull prekročil čerstvý rozpočtový strop F1, keďže Maxa Verstappena priviedol na svetový šampionát v roku 2021.

To všetko prispelo k odvráteniu pozornosti od jeho iných priorít ako aj prezidenta federácie, ktorá je zodpovedná za oveľa viac než len za F1. Zázemie Bena Sulayema ​​je v rely plus prinavrátenie bývalej slávy majstrovstvu sveta v rely je jeho vášňou.

Oživenie rely je cieľom pre Bena Sulayema

Zdôraznil to v rozhovore na Rally Monte-Carlo minulú sobotu. „Budem k tebe nadmerne úprimný.“ Mal by som dať viac času rally,“ povedal Dirtfishovi.

„Bol som vtiahnutý – plus hovorím nadmerne priamo plus úprimne – bol som vtiahnutý do Formuly 1. Rozhodne som sa spoliehal na nadmerne spoľahlivý tím, ktorým je môj tím, že za mnou príde s návrhom.“ Ale verím, že toto je začiatok, som tu, takže si spravím čas medzi F1, rely plus urobím to.

„Musím dať viac času rely, pretože to môžeme napraviť.“

Bude však F1 v roku 2023 aj naďalej stredobodom pozornosti Bena Sulayema? Nové…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu