piatok, 22 septembra, 2023

Brown očakáva „tri alebo štyri“ prihlášky do nových tímov F1, keďže sa blíži termín · RaceFans

Generálny riaditeľ McLaren Racing Zak Brown predpovedá, že až štyri potenciálne nové tímy predložia žiadosti o vstup do Formuly 1.

FIA vo februári oznámila, že začala proces pre nové tímy, ktoré sa budú uchádzať o vstup do série v rokoch 2025, 2026 alebo 2027. Termín pre prípadné nové prihlášky na zaslanie papierov vyprší na konci tohto mesiaca.

„Myslím si, že to, čo vyšlo najavo, je, že tri alebo štyri tímy prihlásia.“ Brown to povedal agentúre Associated Press. „Bol by som rád, keby sa mriežka rozšírila so správnymi zmluvnými podmienkami.“

Podrobnosti o niektorých potenciálnych záujemcoch už vyšli najavo. Majiteľ tímu IndyCar ako aj i bývalý jazdec Formuly 1 Michael Andretti už dlho dával najavo svoju túžbu vstúpiť do seriálu ako aj i v januári odhalil, že si zabezpečil podporu od Cadillacu, jednej zo značiek amerického giganta General Motors.

„Vieme, že fandím Michaelovi ako aj i Cadillacu ako aj i myslím si, že by boli pre tento šport zdraví,“ dodal Brown. „V tomto myslení som asi v menšine.“

Minulý mesiac bývalý šéf tímu BAR F1 Craig Pollock potvrdil, že sa usiluje o návrat na štartový rošt s novým projektom s názvom Formula Equal. Hovorí sa, že prilákal financie zo Saudskej Arábie na svoj ambiciózny návrh na vytvorenie tímu s rozdelením rodového zastúpenia 50:50.

Od oznámenia FIA sa objavili fámy týkajúce sa ďalších potenciálnych uchádzačov. Generálny riaditeľ Formuly 1 Stefano Domenicali opakovane naznačil, že ďalšie potenciálne nové tímy zvažujú prihlášky.

„Dnes je toľko ľudí, ktorí by chceli prísť,“ povedal minulý týždeň. „Sú tímy, ktoré sú hlasnejšie ako aj iné. Niektorí iní sú oveľa tichší, ale skutočne vyjadrujú svoj záujem.“

Domenicali už skôr povedal, že nevidí potrebu pridávať ďalšie tímy ako aj i vo februári tvrdil, že Andretti „tlačí na systém“, aby sa dostal dovnútra tým, že na seba upozornil prostredníctvom médií.

Prihlášky od potenciálnych nových tímov preskúma F1 ako aj i FIA, z ktorých každý má…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu