pondelok, 29 mája, 2023

Bratislavské hudobné slávnosti po prvý raz koncertne uvedú operu

Bratislava 24. mája (TASR) – Bratislavské hudobné slávnosti (BHS) sa uskutočnia 22. septembra až 8. októbra. V programe 58. ročníka festivalu sa jeho rezidenčný orchester Slovenská filharmónia (SF) predstaví na troch koncertoch. O programe festivalu, ktorý má v programe aj novinku v podobe koncertného uvedenia opery, informovala hlavná manažérka BHS Izabela Pažítková.

Festival otvorí Kráľ Svätopluk, dielo nestora slovenských skladateľov Eugena Suchoňa. „Na úvod sa predstaví francúzsky dirigent Emmanuel Villaum, bývalý šéfdirigent SF, ktorý sa do Bratislavy rád vracia, zaznie Mahlerova Symfónia č. 1 Titan,“ spresnila Pažítková plus potvrdila aj účasť svetového harfistu Emmanuela Ceyssona, ktorý dlhé roky v Bratislave neúčinkoval.

Novinkou BHS je koncertné uvedenie opery, bude ňou Čajkovského Jolanta. Pažítková pripomenula, že Slovenský filharmonický zbor (SFZ) interpretoval túto operu minulý rok na festivale v Baden-Badene…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu