štvrtok, 30 marca, 2023

‚Bol som tu ako aj i urobil som to‘

Lewis Hamilton priznáva, že druhá sezóna mimo boja o majstrovstvá sveta mu neprináša veľkú spokojnosť.

Jazdec Mercedesu prežil svoju vôbec prvú sezónu bez víťazstiev v roku 2022. Počas veľkej časti z nej sedemnásobný majster sveta hovoril o svojej snahe obnoviť tím na konkurencieschopnú pozíciu.

To sa však na začiatku novej sezóny nepodarilo zrealizovať. Hamilton skončil v Bahrajne 50 sekúnd za dominantným víťazom pretekov Maxom Verstappenom ako aj i na dnešnú Veľkú cenu Saudskej Arábie sa kvalifikoval o šesť desatín sekundy menej.

Hamilton sa pripojil k Mercedesu pred desiatimi rokmi ako aj i odvtedy s nimi zaznamenal obrovský úspech, keď v tíme vyhral šesť majstrovstiev sveta ako aj i v notoricky známom finále v roku 2021 sa dostal na jedno kolo od siedmeho. Zmluvu má, že s nimi zostane do konca tejto sezóny.

Šéf tímu Mercedes Toto Wolff povedal, že neverí, že Hamilton stratí dôveru v tím „len preto, že sme mali ďalší štart, ktorý bol naozaj zlý.“ V Jeddah však Wolff priznal, že by pochopil, že Hamilton sa rozhodne hľadať inde, ak bude súčasná situácia pretrvávať aj v nasledujúcich sezónach.

„Ak chce vyhrať ďalší šampionát, musí sa uistiť, že má auto. ako aj i ak nedokážeme preukázať, že sme schopní mu dať auto v najbližších rokoch, potom sa musí poobzerať všade.“

Po včerajšej kvalifikácii Hamilton povedal, že o možnosti postúpiť z Mercedesu momentálne neuvažuje. „Nie som na to sústredený,“ povedal.

„Milujem tento tím. Som nadmerne vďačný za všetkých, ktorí sa so mnou mohli pridať do tohto tímu. Nepredstavujem si, že by som bol niekde inde, nevidím, že by som skončil. Nie som odvykačka.“

Napriek tomu, že Hamilton čelí vyhliadke na ďalší rok, v ktorom nemusí mať šancu vyhrať ďalšie preteky, pripustil, že v súťaži o nižšie priečky nenachádza toľko uspokojenia.

„Nepovedal by som, že mi to dáva mnoho,“ povedal…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu