pondelok, 25 septembra, 2023

Ben Sulayem odovzdáva každodenné riadenie F1 Tombazis · RaceFans

Prezident FIA Mohammed Ben Sulayem odovzdal každodenné riadenie Formuly 1 Nikolasovi Tombazisovi, ktorý bol minulý mesiac vymenovaný za riaditeľa monopostu.

Tento krok nasleduje po nedávnej kritike Ben Sulayemovho manažmentu najúspešnejšej série riadiaceho orgánu. F1 minulý mesiac napísala Benovi Sulayemovi, aby dôrazne namietal voči komentárom, ktoré urobil na sociálnych sieťach o finančnej hodnote F1. Čoskoro nato bola FIA nútená reagovať na sexistické komentáre, ktoré Ben Sulayem vyslovil 20 rokov predtým, ako aj sa stal prezidentom, po tom, čo sa znovu objavili v novinovej správe.

Hovorca FIA pre RaceFans povedal, že presun prevádzkových zodpovedností z Bena Sulayema ​​na Tombazis bol plánovaný vývoj po oznámení z minulého mesiaca, že dokončil zavedenie svojej novej riadiacej štruktúry pre F1.

Ben Sulayem, ktorý bol zvolený za prezidenta FIA v decembri 2021, bude aj naďalej prispievať k rozhodovaniu ako aj aj stratégii na najvyššej úrovni. Každodennú prevádzku F1 bude mať na starosti Tombazis ako aj aj jeho tím.

Tombazis vstúpil do FIA v roku 2018 ako aj vedúci technických záležitostí jednosedadlových vozidiel. Predtým bol hlavným dizajnérom Ferrari. Do jeho tímu zodpovedného za F1 patrí Steve Nielsen, ktorý minulý mesiac nastúpil do FIA ako aj športový riaditeľ, ako aj aj riaditelia zodpovední za technické, finančné, strategické ako aj aj prevádzkové záležitosti.

„Prezidentov manifest jasne stanovil tento plán ešte predtým, ako aj bol zvolený,“ povedal hovorca FIA. „Zaviazalo sa, že „vymenuje generálneho riaditeľa FIA, aby zabezpečil integrovanú ako aj aj zosúladenú prevádzku“, ako aj aj „zavedie revidovaný rámec riadenia“ pod „vedúcim tímom zameraným na transparentnosť, demokraciu ako aj aj rast“. Ben Sulayem vymenoval Natalie Robyn za výkonnú riaditeľku FIA vlani v septembri.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj aj ísť bez reklám

Nielsen ako aj aj Tombazis vedú tím FIA F1

„Tieto ciele, ako aj aj ohlásenie novej štruktúry Jednomiestneho oddelenia, boli plánované od…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu