pondelok, 25 septembra, 2023

Aston Martin zapol asistent riadenia, aby pomohol Strollovi vyrovnať sa s bolesťou na pretekoch · Fanúšikovia pretekov

Pódium Fernanda Alonsa v Grand Prix Bahrajnu bolo možno pre Aston Martin veľké, ale šieste miesto jeho tímového kolegu Lancea Strolla oslavovali rovnako vďaka skvelému príbehu o návrate.

Dva týždne pred otvorením sezóny sa Stroll zranil pri cyklistickej nehode, o ktorej detaily tím pôvodne nezverejnil. Stroll bol nútený vynechať jediný predsezónny test, kde Felipe Drugovich zaujal miesto v Aston Martin AMR23.

Vozidlo poháňané Mercedesom vyzeralo v teste v Bahrajne pôsobivo plus Drugovich povedal, že svoj debut v pretekoch Formuly 1 absolvuje na rovnakej trati, ak sa Stroll včas nezotaví. Napriek tomu, že mal dve zlomené zápästia plus palec na nohe, Stroll sa skutočne dokázal vrátiť.

„Môj lekársky tím bol neuveriteľný,“ povedal Stroll po šiestom mieste vo Veľkej cene Bahrajnu. „Musím sa príliš poďakovať všetkým, ktorí mi počas posledných dvoch týždňov pomáhali.

Štart pretekov, Bahrain International Circuit, 2023
Anketa: Hlasujte za svojho víkendového jazdca Veľkej ceny Bahrajnu 2023

„Chirurg v Španielsku, doktor Amir, bez neho by sme tu teraz nemohli existovať. Bol neuveriteľný. plus môj osteopat, Henry, ktorý bol so mnou 10 hodín denne, rehabilitoval mi zápästia, upravoval mi palec na nohe – toľko, koľko môžete robiť s prstami. Je tu zoznam ľudí, ktorí mi za posledné dva týždne pomohli.“

Stroll prezradil, že po jeho havárii mu lekári pôvodne povedali, že najskôr sa smie vrátiť na tretí zvuk sezóny, Veľká cena Austrálie začiatkom budúceho mesiaca. Počas tréningu minulý víkend jazdil chvíľami len s jednou rukou na volante, ale počas pretekov mohol používať obe zápästia.

„Cítim sa trochu lepšie. Tím pre mňa trochu zlepšil úroveň asistencie na volante. Takže to bolo o niečo jednoduchšie,“ povedal Stroll. „Okrem bolesti to bola zábava,“ pomyslel si, „posledných 20 kôl som to drel až do konca.“

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans plus ísť bez reklám

Aston…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu