čerstvý AMR23 od Aston Martin dnes prvýkrát vyšiel na trať pred sezónou F1 2023.
Tím vykonal shakedownový test v Silverstone, kde Mercedes tiež usporiadal uvedenie svojho W14.
Nové auto Aston Martin bolo predstavené v tímovej základni neďaleko v pondelok. Na novom podvozku sa dnes vystriedali pretekári Fernando Alonso ako aj i Lance Stroll.
Hoci tím bol podľa pravidiel obmedzený na maximálne 100 kilometrov behu, Alonso povedal, že „dokončili mnoho vecí“ ako aj i „hladko prešli naším plánom“.
Stroll v teste povedal, že „všetko fungovalo podľa očakávania ako aj i fungovalo hladko“, „čo je najdôležitejšia vec, keď sa pripravujeme na nadchádzajúci test v Bahrajne.“
„Vieme, že na začiatku roka sa máme neustále čo učiť, ale dnes ráno sme odštartovali dobre ako aj i naozaj som si užil, že som opäť za volantom,“ dodal.
Aston Martin bol dnes jedným z troch tímov v akcii. posiaľ čo Mercedes tiež vykonal ukážkovú jazdu na okruhu, Ferrari pokračovalo v prevádzke svojho SF-23 na svojej trati Fiorano, kde bol včera uvedený na trh.
Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj i
Prvýkrát na ceste k #AMR23. 💚 pic.twitter.com/YaUsRBKZkU
— Aston Martin Aramco Cognizant F1 Team (@AstonMartinF1) 15. februára 2023
Obrázky: 2023 Aston Martin AMR23 na trati
Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj i
Sezóna 2022 F1
Prezrite si všetky články sezóny F1 2022