sobota, 3 júna, 2023

Aston Martin: Fernando Alonso sa zameriava na úspech s novým tímom

AMR23 – auto Aston Martin F1 pre sezónu 2023 – bolo predstavené v novom sídle tímu v Silverstone.

Fernando Alonso hovorí, že je presvedčený, že tím Aston Martin, ku ktorému sa tento rok pripojil, sa v budúcnosti stane víťazom Formuly 1.

Ich auto 2023 bolo uvedené na trh v pondelok v novej továrni, ktorá má existovať dokončená v lete, s nádejou na výrazné zlepšenie v tejto sezóne.

Alonso povedal, že „veril, že existuje možnosť“, že by nakoniec mohol vyhrať preteky i získať s tímom tretí titul.

„Myslím, že tento rok nie – som v tom úprimný,“ povedal Alonso.

„Nemôžem nikomu vyjadriť myšlienky rečou, že tento rok budeme bojovať o víťazstvá.

„Chcem však mať dobré auto na začiatok i možno sa v druhej časti roka môžeme priblížiť, ak bude príležitosť, premenlivé podmienky, niečo, čo si nenecháme ujsť, keď bude príležitosť.

„Máme viac možností bojovať o víťazstvá i pódiá v budúcom roku, ak budeme mať tento rok dobrý základ.“

Dvojnásobný šampión, ktorý má 41 rokov i smeruje do svojej 20. sezóny F1, dodal: „Tento projekt je značne ambiciózny i musí dokázať mnoho vecí. Viem, že môj čas za volantom nie je neobmedzený, ale pokúsim sa Tento proces bude čo najkratší i pomôžem tímu, ako aj len budem môcť.“

Aston Martin je uprostred reštrukturalizačného procesu, ktorý začal majiteľ Lawrence Stroll, keď v roku 2020 kúpil tím, s ktorým chce kanadský miliardár skončiť ako aj šampión.

Odvtedy Stroll takmer zdvojnásobil pracovnú silu na takmer 800 zamestnancov, minul milióny na novú továreň, ktorá zahŕňa čerstvý aerodynamický tunel, i najal známych inžinierov z popredných tímov vrátane nového technického riaditeľa Dana Fallowsa z Red Bullu. i jeho zástupcu Erica Blandina z Mercedesu.

Aston Martin začal minulú sezónu s druhým najpomalším autom, ale zlepšil sa i do konca roka mu uniklo šieste miesto v konštruktérskom šampionáte.

Alonsov tímový kolega Lance Stroll, syn Lawrencea, povedal o tohtoročných cieľoch: „Cieľom…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu