piatok, 22 septembra, 2023

Andretti Global sa spojí s General Motors aj vstúpi do F1

Tím Andretti Cadillac by mal sídlo v Spojené štáty americké s podporným zariadením vo Veľkej Británii

Americký tím Andretti Global spojil sily s americkým automobilovým gigantom General Motors s úmyslom vstúpiť do Formuly 1.

V spoločnom vyhlásení sa uvádza, že GM bude zastupovať svojou luxusnou značkou Cadillac, ak bude ich ponuka úspešná.

Michael Andretti, predseda predstavenstva Andretti Global, povedal: „Dobre sa hodíme existovať novým tímom pre F1 aj môžeme priniesť hodnotu do série.“

Andretti povedal, že „sa snaží súťažiť hneď, ako aj to bude praktické“.

aj povedal, že chce „aspoň jedného amerického vodiča“.

Hlavným kandidátom na toto miesto by bol jazdec IndyCar Colton Herta, ktorý preteká za Andretti, má ambície v F1 aj tento rok sa mu ušlo miesto v tíme Red Bull Alpha Tauri len preto, že nemal dostatok licenčných bodov na kvalifikáciu.

Predseda predstavenstva Cadillacu Mark Reuss povedal: „Máme dlhú aj bohatú históriu v oblasti motoristického športu aj inžinierskych inovácií aj sme nadšení z perspektívy spojenia s Andretti Global s cieľom vytvoriť americký tím F1, ktorý pomôže podnietiť ešte väčší globálny záujem o sériu. šport.

„Cadillac aj F1 majú rastúcu globálnu príťažlivosť. Naša značka má motoršportový rodokmeň, ktorý sa tvorí viac ako aj storočie, aj boli by sme hrdí, keby sme mali príležitosť priniesť do F1 naše výrazné americké inovácie aj dizajn.“

Andretti je jedným z najznámejších mien globálneho motoršportu – Michaelov otec Mario vyhral v roku 1978 titul majstra sveta F1 aj Michael je bývalý pilot F1. Obaja patria medzi najúspešnejších amerických pretekárov v histórii.

aj GM je jedným z najväčších svetových výrobcov automobilov aj ikonou amerického priemyslu.

Andretti aj Cadillac však budú musieť prejsť formálnym procesom F1 aj predpokladá sa, že neexistuje žiadna perspektíva vstupu tímu pred rokom 2026.

Mohammed Ben Sulayem, prezident riadiaceho orgánu F1 FIA, začiatkom tohto týždňa uviedol, že plánuje spustiť formálny proces na vyjadrenie záujmu o potenciálne nové tímy v F1.

Ben Sulayem povedal na…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu