štvrtok, 2 februára, 2023

Americký talent, ktorý sa priblížil k prekonaniu sucha v Spojené štáty americké v F1 · RaceFans

Dlhé čakanie Spojených štátov na pilota Formuly 1 na plný úväzok sa tento rok končí, keď sa k Williamsu pripojí absolvent Formuly 2 Logan Sargeant.

Je jedným z piatich jazdcov, ktorí pretekali s americkou licenciou v F2 – hoci jedným z nich bola mexická hviezda IndyCar Pato O’Ward – ako aj aj iba tretí človek zo svojej krajiny za posledných 40 rokov, ktorý prešiel sériou podpory F1. dostať sa do F1.

Čo teda stálo v ceste najvyšším národným talentom juniorov na monopostoch, najmä tým, ktorí pretekali v Európe alebo sa ocitli v boji o miesto v F1, aby sa dostali na svetový šampionát?

Európska cesta do F1 sa dostáva do slepej uličky

Neslávne známa Veľká cena Európy 2007 na Nurburgringu nebola pozoruhodná len napínavým súbojom o víťazstvo medzi Fernandom Alonsom ako aj aj Felipem Massom, chaosom spôsobeným dažďom v úvodnom kole alebo vedením Markusa Winkelhocka pri jeho debute. Pre amerického pilota F1 to boli zároveň posledné preteky ako aj posledná veľká cena Scotta Speeda pred jeho vystriedaním Sebastianom Vettelom v Toro Rosso.

Keď však F1 stratila svojho jediného amerického pretekára, našli sa tu talentovaní mladí jazdci z Spojené štáty americké, ktorí chceli nad Atlantikom pokračovať v kariére monopostu.

Newgarden ako aj aj Daly v roku 2008

Budúci víťazi pretekov IndyCar Conor Daly ako aj aj Colton Herta si úspešne vyšliapali cestu európskych monopostov. Keď sa však snažili dosiahnuť svoj sen stať sa profesionálnymi pretekárskymi jazdcami – ako aj aj predĺžiť si svoju juniorskú kariéru, aby dosiahli tento bod – nakoniec ich to pritiahlo späť domov do štátu.

Daly, syn írskeho bývalého jazdca F1 ako aj aj CART Dereka, skákal tam ako aj aj späť medzi kontinentmi počas svojich prvých rokov v autách.

Základné zručnosti sa naučil v Amerike ako aj aj potom ich otestoval na súťaži na anglickom festivale Formula Ford v Brands Hatch ako aj aj Walter Hayes Trophy v Silverstone v roku 2008 ako aj vedec tímu Spojené štáty americké spolu s kolegom ašpirantom na F1 Josefom Newgardenom.

Daly skončil šiesty na festivale, ktorý vyhral Newgarden, potom vyhral Walter Hayes…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu