sobota, 4 februára, 2023

Americkí jazdci ako aj Sargeant potrebujú skúsenosti z F1, kým sa pridajú k Haasu

Šéf tímu Haas Gunther Steiner prejavil záujem o Logana Sargeanta ako aj jedného z jeho pilotov, keď americký nováčik nadobudne svoje skúsenosti s Formulou 1 – i získa väčšiu podporu doma.

Sargeant tento rok absolvuje Formulu 2 s Williamsom i má sa stať prvým jazdcom F1 na plný úväzok v Spojených štátoch od roku 2006. Súperi Haasu AlphaTauri sa tiež tento rok pokúsili priviesť do F1 nováčika amerického jazdca Coltona Hertu, ale nemohol získať superlicenciu FIA.

Haas vstúpil do F1 v roku 2016 i je jediným americkým tímom v sérii. Ich jediná skúsenosť s nasadením jazdca amerického pôvodu však prišla v roku 2020, keď bol ich americko-brazílsky rezervný jazdec Pietro Fittipaldi povolaný zúčastniť sa posledných dvoch veľkých cien. Pretekal pod brazílskou vlajkou.

Steiner bol pýtala sa texaská televízna stanica KVUE čo by si vyžadovalo, aby Haas v budúcnosti riadil americký vodič.

Steiner chce skôr skúsených pilotov F1 ako aj nováčikov

„Určite by sme to chceli vidieť, ale myslím si, že odpoveď nie je jednoduchá ‚čo by to chcelo?‘. Myslím, čo by to znamenalo, je dôsledok,“ vysvetlil. „Takže si myslím, že to, čo musíme vidieť, je vytvoriť amerického jazdca, čo je nadmerne ťažké.“

Okrem Fittipaldiho boli jediní ďalší nováčikovia, ktorí nastúpili za Haas, Mick Schumacher i Nikita Mazepin v roku 2020. Posledný menovaný bol vyradený pred začiatkom minulej sezóny v dôsledku ruskej invázie na Ukrajinu, posiaľ čo Schumacherovi sa po jeho druhej sezóne neobnovila zmluva.

„Posledné pred dvoma rokmi sme mali s dvoma nováčikami, minulý rok s jedným [inexperienced driver]. i my ako aj tím sme stále nadmerne mladí. Stále sme najnovší tím v F1. i pre nás je momentálne potrebné získať viac výkonu, aby sa tím zlepšil, aby sme sa pripravili, pretože momentálne nie je žiadny americký pilot so skúsenosťami v F1.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans i ísť bez reklám

„Preto sme sa rozhodli, že už nezoberieme Američana.“ Takže…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu