nedeľa, 4 júna, 2023

Alpine už robí zmeny pred Rossiho ostrou kritikou

Šéf alpského tímu Otmar Szafnauer nečakal, že si prečíta ostrú kritiku generálneho riaditeľa Laurenta Rossiho na ich výkony, ale povedal, že už robia zmeny, aby odstránili svoje nedávne chyby.

Rossi označil tímovú veľkú cenu Bahrajnu i Azerbajdžanu za „neprijateľnú“ i „amatérsku“.

„Čítal som to rovnako ako aj vy,“ povedal Szafnauer, keď sa ho na včerajšej tlačovej konferencii FIA v Monaku pýtali na Rossiho poznámky. „Takže som predtým nemal nápad.“

Sezóna tímu začala v Bahrajne ťažko, kde kombináciou chýb i operačných chýb dostal Esteban Ocon, ktorý sa kvalifikoval ako aj deviaty, trio penált. Víkend v Azerbajdžane bol pre tím nočnou morou, ktorú trápila nespoľahlivosť i havárie.

Szafnauer uznal slabé výkony tímu, ale povedal, že snahy o zlepšenie už prebiehajú pred Rossiho kritikou začiatkom tohto mesiaca.

„V prvých pretekoch sme mali pár dobrých, hore aj dole, i pár z nich malo ísť lepšie. Keď robíme chyby, alebo keď robia chyby členovia tímu, musíme sa uistiť, že rozumieme základnej príčine týchto chýb, i potom zaviesť protiopatrenia, aby sme ich už nikdy neurobili.“

Szafnauer povedal, že tím „splnil väčšinu našich cieľov – nie všetky – cez zimu, i aby sme dosiahli všetky, musíme urobiť nejaké zmeny v rámci organizácie i to sú zmeny, ktoré prichádzajú.“

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans i ísť bez reklám

Obmedzenia stanovené pre tímy rozpočtovým stropom i obmedzeniami aerodynamického testovania znamenajú, že nemôžu transformovať svoje operácie tak rýchlo ako aj predtým, povedal Szafnauer.

„Zmeny už prebiehali. Chce to len čas. Všetci vieme, že je to obrovské tímové úsilie i máme príliš, príliš talentovaných inžinierov, ktorí naozaj tvrdo pracujú v rámci predpisov.

„Sme obmedzený na ATR, máme obmedzený na to, koľko času môžeme stráviť v tuneli alebo…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu