pondelok, 25 septembra, 2023

Alonsova „možnosť“ víťazstva v kniežatstve aj ďalšie štyri body na GP Monaka · RaceFans

Po zrušení Veľkej ceny Emilia-Romagna mieri Formula 1 do Monaka na najpomalšie aj najkratšie preteky sezóny 2023.

Vlani Sergio Perez po prvý raz vyhral najslávnejšie podujatie Formuly 1, keď dve tretiny pretekov podržal dve Ferrari aj tímového kolegu Maxa Verstappena. Po kontroverznej kvalifikácii však Verstappen nebol so svojím tímovým kolegom ohromený, čo viedlo k jednému z mála bodov vzplanutia medzi dvoma pilotmi Red Bullu.

Dočkajú sa dvaja lídri šampionátu tento víkend v Monte Carle ďalšie vzplanutie? Tu sú hlavné body pre Veľkú cenu Monaka.

Najväčšia šanca Alonsa na víťazstvo?

Aston Martin aj Fernando Alonso nemohli dúfať, že si užijú taký silný štart do sezóny 2023 ako aj v prvých piatich kolách. Alonso počas celej sezóny iba raz neskončil na stupňoch víťazov – v Baku – aj je sám na treťom mieste v šampionáte jazdcov so 75 bodmi.

Alonso má z piatich kôl na konte štyri pódiá

Ale posiaľ čo štyri stupne víťazov sú nad rámec toho, čo by niekto pravdepodobne očakával od Alonsových prvých piatich víkendov v British Racing Green, mnohí sa pýtajú, či by tím mohol súťažiť proti Red Bulls o víťazstvo v pretekoch – viac ako aj desať rokov od jeho posledný.

Šéf tímu Mike Krack je presvedčený, že AMR23 tímu sa lepšie hodí na úzky aj pomalší okruh, akým je Monako, než na trate s nižším prítlakom.

„Máme nedostatky na príliš dlhých rovinkách, to nie je žiadne tajomstvo,“ povedal Krack. „Na tratiach, kde sa to až tak nepočíta, môžeme mať väčšiu istotu, ale existovať rýchly v týchto pretekoch nie je všetko. Musíte existovať rýchly, musíte skončiť, nerobiť chyby aj potom uvidíte, aký bude výsledok.“

Samotný Alonso je tiež optimistický, pokiaľ ide o výkon, ktorý by mohol tento víkend podať. „Po štyroch pódiách chceme samozrejme viac,“ povedal po treťom mieste v Miami. „aj aspoň druhé miesto.“

„Ale tie dva Red Bully sú zakaždým nerozbitné aj…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu