pondelok, 29 mája, 2023

Alonso vidí v dohode Aston Martin s Hondou „len výhody“ · RaceFans

Fernando Alonso hovorí, že nadchádzajúce partnerstvo Aston Martin v oblasti pohonnej jednotky s Hondou na rok 2026 je „skvelým znamením“ pre budúcnosť tímu.

Alonsov tím Aston Martin začiatkom tohto týždňa oznámil, že pre čerstvý motorový vzorec, ktorý bude predstavený v sezóne 2026, prejde z pohonných jednotiek Mercedesu do Hondy. Aston Martin bude jediným tímom, ktorému Honda dodá nové pohonné jednotky.

Alonso už predtým pretekal s pohonnými jednotkami Honda počas ich návratu do Formuly 1 s McLarenom v rokoch 2015 až 2017. Partnerstvo sa neslávne zhoršilo, pretože Alonso bol čoraz frustrovanejší zo slabého výkonu ako aj aj nespoľahlivosti prvých turbo pohonných jednotiek Honda V6 ako aj aj otvorene kritizoval výkon svojho tímu. dodávateľa cez tímové rádio.

Po tom, čo Honda odvtedy vyvinula víťazné motory majstrovstiev sveta, Alonso hovorí, že partnerstvo Aston Martin s Hondou je tým, čo treba oslavovať.

„nadmerne dobrá správa pre tím, nadmerne vzrušujúca,“ povedal. „Myslím si, že to ukazuje odhodlanie Astonu Martin skutočne vyhrávať preteky, vyhrávať majstrovstvá v budúcnosti – existovať nezávislý, vyrábať si vlastné prevodovky ako aj aj všetko na aute.

„Je to pravdepodobne jediný spôsob, ako aj si existovať skutočne 100% istý, že máte všetko vo svojom balíku pod kontrolou vo svojom aute. ako aj aj je to skvelé znamenie pre všetkých v Aston Martin – viete, že tu je túžba ako aj aj potenciál vyhrať.“

Alonso hovorí, že stať sa závodným tímom dáva Astonu Martin najlepšiu príležitosť bojovať o budúce tituly majstra sveta, ale to, že je zákazníkom Mercedesu, mu v tom nezabráni pred rokom 2026.

„neustále je lepšie, ak si svoju pohonnú jednotku môžete vyvinúť spolu s podvozkom ako aj aj mať všetko integrované v dostatočnom predstihu,“ povedal. „Keďže som pracovný tím, myslím si, že to má len výhody.

„Myslím si, že to neznamená, že do roku 2026 nebude mať Aston Martin šancu vyhrať šampionát.“

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj aj ísť bez reklám

Veľká cena Monaka 2023

Prehliadať…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu