piatok, 31 marca, 2023

Alonso stráca umiestnenie na stupňoch víťazov po tom, čo tím správne neodpyká trest · RaceFans

Fernando Alonso prišiel o pódiové umiestnenie vo Veľkej cene Saudskej Arábie po tom, čo športoví komisári rozhodli, že počas pretekov neodpykal správne trest.

Jazdec Aston Martin bol pôvodne penalizovaný za to, že športoví komisári usúdili, že sa vo svojej štartovacej pozícii nezaradil správne. Dostal päťsekundovú penalizáciu, ktorú si odsedel, keď svoju jedinú zastávku v pretekoch absolvoval počas obdobia Safety Car.

Po preštudovaní záznamov však športoví komisári zistili, že Aston Martin neodpykal trest správne. Alonso preto dostal ďalšiu 10-sekundovú časovú penalizáciu.

Sankcia znižuje Alonsa z tretieho miesta na štvrté. George Russell postupuje na konečné miesto na stupni víťazov. Alonso si udržal štvrté miesto pred Lewisom Hamiltonom len o tri desatiny sekundy.

Alonso bol pôvodne penalizovaný za to, že sa nedokázal správne zoradiť do svojej východiskovej pozície. Stewardi poznamenali, že „kontaktná plocha ľavej prednej pneumatiky auta bola mimo štartovacieho poľa“.

Tento článok bude aktualizovaný

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj i ísť bez reklám

Veľká cena Saudskej Arábie 2023

Prezrite si všetky články o Veľkej cene Saudskej Arábie 2023

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu