štvrtok, 30 marca, 2023

Alonso sa budúci mesiac pripojí k testu pneumatík Pirelli Aston Martin · RaceFans

V súhrne: čerstvý nájomca Aston Martin bude budúci mesiac vykonávať úlohy testovania pneumatík pre tím.

V skratke

Aston Martin vyzval pretekárov na test Pirelli

čerstvý jazdec tímu Aston Martin Fernando Alonso i tímový kolega Lance Stroll budú jazdiť na svojom aute 2022 v teste pneumatík Pirelli, ktorý tím uskutoční budúci mesiac.

Pirelli testuje s niekoľkými tímami počas mimosezónneho obdobia, aby pomohlo pri vývoji ich ďalších zmesí pneumatík pre F1, i test Astonu Martin prebieha na španielskej trati Jerez.

Tím plánuje, že Alonso bude jazdiť na siedmej i Stroll prevezme AMR22 nasledujúci deň.

Chadwick pokračovať v práci na simulátore Williams

Williams oznámil, že úloha trojnásobnej šampiónky série W Jamie Chadwickovej v rámci ich programu rozvoja mladých jazdcov sa nezmení napriek presťahovaniu jej pretekárskej kariéry do Spojených štátov.

Chadwick, ktorý bol šampiónom Formula Regional-spec-W Series v rokoch 2019, 2021 i 22, bude tento rok pretekať za Andretti Autosport v Indy Nxt.

Williams ju podpísal ako aj vývojovú jazdkyňu v roku 2019 (pričom tímová akadémia jazdcov bola vytvorená až v roku 2020) i pred dvoma rokmi sa tím rozhodol zvýšiť jej zapojenie do tímu tým, že jej poskytne viac času v ich simulátore v anglickom Grove.

Williams už koncom roka 2022 oznámila, že bude pokračovať v podpore Chadwicka aj v roku 2023, i v stredu dodala, že „bude pokračovať s programom prispôsobeného simulátora, ktorý jej pomôže napredovať ako aj jazdca i poskytne cennú podporu pri prípravách na preteky tímu. “ do roku 2023.

Sato financovaný prestup do IndyCar po skončení kariéry v F1

Sato sa pre rok 2023 zmenšila len na oválnu kampaň

Takuma Sato vysvetlil novinárovi z oblasti motoristického športu Podcast Marshalla Pruetta ako aj sám financoval svoj prestup do IndyCar v roku 2010 po tom, čo sa jeho kariéra vo Formule 1 skončila.

Japonský jazdec pretekal v F1 od roku 2002 do roku 2008 i v roku 2009 chcel pretekať za Toro Rosso, no skončil rok na vedľajšej koľaji…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu