sobota, 3 júna, 2023

Alonso očakáva silné pretekárske tempo, ale dáva si pozor na „nadmerne rýchleho“ Verstappena · RaceFans

Fernando Alonso očakáva, že zvyčajný model Aston Martina, že bude v pretekoch silnejší ako aj kvalifikácia, bude pokračovať aj v Miami po tom, čo v dnešných pretekoch obsadil druhé miesto na štartovom rošte.

Alonso, ktorý sa bude deliť o prvý rad štartového roštu s víťazom pole position Sergio Perez, však očakáva, že druhý Red Bull Maxa Verstappena ho rýchlo dobehne.

Alonso povedal, že kvalifikácia na druhom mieste, napriek tomu, že absolvoval svoju jedinú jazdu v Q3 na použitej sade mäkkých pneumatík, mu dala „veľkú“ istotu, že budú v pretekoch konkurencieschopnejšie.

„Normálne je v nedeľu náš deň,“ povedal. „Myslím si, že auto sa o pneumatiky normálne stará.“ [well]máme nadmerne dobré pretekárske tempo [but] v sobotu trochu bojujeme. Takže, keď začneme vyššie, veci sú zvyčajne o niečo jednoduchšie.

„Máme však za sebou silnú opozíciu. Ferrari bolo tento víkend nadmerne silné ako aj aj v Baku došlo aj k niektorým vylepšeniam na ich aute. Max zrejme príde, nakoniec v pretekoch, celkom rýchlo. Takže mnoho vecí, o ktoré sa treba starať v zrkadlách.“

Povedal, že Aston Martin musí využiť príležitosť predbehnúť Mercedes, ktorého autá budú štartovať na šiestom ako aj aj trinástom mieste ako aj aj ktorí sú k nim v konštruktérskom šampionáte najbližšie.

„Urobíme naše preteky, získame čo najviac bodov.“ Naši hlavní konkurenti, Mercedes, mali dosiaľ ťažký víkend, takže ich musíme naďalej prekonávať.“

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj aj ísť bez reklám

Ale napriek tomu, že prvé tri preteky dokončil na pódiu, Alonso nie je presvedčený, že jeho štart v prvom rade znamená priamy beh na ďalšie tribúny.

„Nemyslím si, že by sme sa mali zamerať na víťazstvo, najmä po tom, ako aj víkend prebiehal,“ povedal. „Myslím si, že aj pódium bude ťažké.

„Ale my pretekáme.“ Robili sme to celú sezónu, sme vo výsadnom postavení, nikdy sme nečakali, že tu budeme.

„Takže každé kolo, ktoré spravíme, každé pretekárske kolo, ktoré zajtra odjazdíme na takýchto pozíciách, je momentálne dar.“ Myslím, že…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu