sobota, 3 júna, 2023

Alonso bude v piatok počas Strollovej neprítomnosti bežať celý deň za Aston Martin · RaceFans

Fernando Alonso bude mať Aston Martin AMR23 len pre seba počas zajtrajšieho druhého dňa predsezónneho testovania, potvrdil tím.

Alonsov tímový kolega Lance Stroll chýba na jedinom predsezónnom teste v Bahrajne po zranení ruky po nehode na bicykli počas prípravy na novú sezónu. Rezervný jazdec Aston Martin, Felipe Drugovich, sa zúčastnil na začiatku tréningu v aute predtým, ako aj Alonso prevzal večerný tréning.

Aston Martin oznámil, že Alonso pobeží v oboch zajtrajších reláciách ako aj i neskôr sa rozhodne, ako aj rozdelí svoj posledný deň v sobotu.

Šéf tímu Mike Krack dnes skôr povedal, že Aston Martin urobí akékoľvek rozhodnutie o tom, či je potrebné povolať Drugoviča alebo ich ďalšieho rezervného jazdca Stoffela Vandoorna, aby nahradil Strolla počas budúcej víkendovej Veľkej ceny Bahrajnu „včas“.

„Minulý týždeň trénoval, snažil sa zlepšiť alebo pracovať na svojej kondícii, takže bicykloval ako aj i mal malý incident ako aj i zranil sa,“ vysvetlil Krack. „Z preventívnych dôvodov sme sa rozhodli, že je lepšie chvíľu počkať ako aj i existovať pripravený budúci týždeň.

Alexander Albon, Williams, Bahrajnský medzinárodný okruh, predsezónny test 2023
Galéria: Prvý deň testovania F1 pred sezónou 2023 v obrázkoch

Na otázku, či by rozviedol rozsah Strollových zranení, Krack odmietol v záujme súkromia svojho vodiča.

„Toto je osobná vec,“ povedal Krack. „Je zranený na ruke, na zápästí, ale nechcem zachádzať do detailov, pretože je to aj jeho súkromie.“

Aston Martin absolvoval v priebehu dňa 100 kôl. Drugovich pokryl najmenej 40 jazdcov po tom, čo na začiatku popoludňajšieho tréningu utrpel elektrický problém. Alonso zvládol so 60 kolami v aute viac ako aj vzdialenosť v pretekoch ako aj i zajazdil druhý najrýchlejší čas za Maxom Verstappenom.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans ako aj i ísť bez reklám

Sezóna 2023 F1

Prezrite si všetky články sezóny F1 2023

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu