utorok, 26 septembra, 2023

Alfa Romeo sa pýtala stewardov na Strollov mimotraťový preukaz na Bottas · RaceFans

V súhrne: Alfa Romeo požiadala stewardov, aby potvrdili, či je legálna prihrávka Lancea Strolla v prvom kole na jednom z ich áut.

V skratke

Prihrávka Alfy Romeo rue Stroll na Bottasa

Valtteri Bottas sa okamžite dostal do vysielačky, aby sa sťažoval na Strollovu prihrávku v prvom kole počas Veľkej ceny Maďarska.

Stroll sa dostal na úroveň s Bottasom na jeho vonkajšej strane, keď sa blížili k zákrute štyri, aj keď ju obišli, potiahol dopredu. Keď však použil miernu korekciu riadenia na výjazde, Stroll dal všetky štyri kolesá cez bielu čiaru na výjazde zo zákruty. „Aston ma predbehol mimo trate, zákruta štyri,“ povedal Bottas svojmu tímu.

Vedúci traťového inžinierstva Alfy Romeo Xevi Pujolar potvrdil, že tím si vyžiadal Strollov preukaz s kontrolou pretekov. „Nahlásili sme to, ale bolo nám povedané, že je to v poriadku,“ povedal Pujolar v odpovedi na otázku od RaceFans. „To bolo, museli sme to nechať, nechali sme to tam.“

Stroll skončil desiaty, dve miesta pred Bottasom. Celkovo bolo vymazaných 15 časov kôl počas pretekov pre beh na šírku v štvrtej zákrute, vrátane jedného prechádzkou v deviatom kole.

Lo plánuje investovať do existujúceho tímu

Hongkonský miliardár Calvin Lo, ktorý podporuje jedného z nových uchádzačov o tím F1 na rok 2026, hovorí, že zvažuje ďalšiu investíciu do jedného zo súčasných tímov.

Hovorilo sa o možnosti, že by sa pán Lo zapojil do druhého existujúceho tímu F1. uviedol včera vyhlásenie vydané v jeho mene.

Má záujem zvýšiť profil tohto športu v Ázii, kde sa uskutočnia štyri preteky v kalendári F1 na rok 2024.

„Aby bola F1 skutočne globálna, nemôžeme zabudnúť na túto časť sveta,“ povedal Lo. „V F1 zostáva mnoho nevyužitých príležitostí.“

Martins označil prihrávku spoluhráča za „príliš optimistickú“

Victor Martins nebol ohromený pokusom tímového kolegu z ART Grand Prix Thea Pourchairea predbehnúť počas celovečerných pretekov Formuly 2 na Hungaroringu, čo takmer vyústilo do stretu dvoch predných pretekárov.

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu