sobota, 3 júna, 2023

Alfa Romeo predstaví finálne auto F1 7. februára · RaceFans

Posledný automobil Formuly 1, ktorý bude niesť meno Alfa Romeo, bude predstavený v utorok 7. marca, oznámil tím.

Alfa Romeo, ktorej tím F1 prevádzkuje Sauber, minulý rok oznámila, že rok 2023 bude ich poslednou súťažnou sezónou v tomto športe. Tím budúci rok zmení mená i od roku 2026 bude súťažiť ako aj továrenský tím Audi, keď séria zavedie nové technické predpisy.

Posledné auto Sauberu, ktoré bude niesť značku Alfa Romeo, C43, bude oficiálne odhalené v utorok 7. februára ráno, potvrdila Alfa Romeo v príspevku na sociálnych sieťach.

Tím opäť postaví pilotnú zostavu veterána Valtteriho Bottasa i mladšieho tímového kolegu Zhou Guanyu, ktorí sa obaja pripojili k Alfe Romeo na začiatku minulej sezóny.

Alfa Romeo bola v posledných kolách minulej sezóny zapojená do intenzívnej bitky s Astonom Martin, ale úspešne porazila svojich súperov na šieste miesto v šampionáte konštruktérov. posiaľ čo tieto dva tímy ukončili sezónnu úroveň na body, Alfa Romeo porazila Aston Martin vďaka Bottasovmu piatemu miestu v Imole.

Tím je stále bez šéfa tímu po tom, čo Frederic Vasseur na konci minulej sezóny odišiel z Alfy Romeo, aby nahradil Mattia Binnotta vo Ferrari. Sauber najal Andreasa Seidla z McLarenu, aby pôsobil ako aj generálny riaditeľ skupiny.

Alfa Romeo má deviaty tím Formuly 1, ktorý potvrdil oficiálny dátum uvedenia svojho auta na rok 2023. Len Haas posiaľ neoznámi, kedy svetu predstavia svoje nové auto.

Získajte všetky podrobnosti o pretekárskom víkende F1 2023 plus dátumy testov i spustenia na svojom mobilnom zariadení pomocou kalendára RaceFans F1

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans i ísť bez reklám

Sezóna 2023 F1

Prezrite si všetky články sezóny F1 2023

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu