nedeľa, 4 júna, 2023

Albon mal pred odchodom do dôchodku ‚najlepšie auto, odkedy som prišiel do Williamsu‘ · RaceFans

V súhrne: Alexander Albon bol povzbudený výkonom jeho auta v Jeddahu napriek tomu, že sa mu nepodarilo dokončiť.

V skratke

„mnoho pozitív“ napriek Albonovmu odchodu do dôchodku

Albon povedal, že si z Veľkej ceny Saudskej Arábie smie odniesť „mnoho pozitív“, napriek tomu, že odišiel do dôchodku, keď mal problémy s brzdami.

„Je to to najlepšie, čo auto cíti od čias, keď som jazdil vo Williamse, takže to je príliš pozitívne,“ povedal. „Je to skôr frustrujúce, pretože tento víkend sme mali v aute presahujúci priemerné veličiny potenciál plus nedokázali sme ho využiť.“

FW45 sa cítil „dobre celý víkend“, povedal Albon. „Práve v kvalifikácii sme to úplne nezvládli.“ Ale v pretekoch sme boli v pohode, vrátili sme sa tam, kde sme normálne. Celý víkend sme boli rýchli.“

Kvalifikácia kľúčová pre nádeje na titul – Vesti

Juniorský jazdec Mercedesu Frederik Vesti hovorí, že zlepšenie jeho kvalifikačnej formy bude kľúčové pre jeho šance na zisk titulu v tomto roku.

Vesti po víťazstve v hlavných pretekoch opustili Saudskú Arábiu ako aj štvrtú v šampionáte, päť bodov za lídrom Ralphom Boschungom. V prvých dvoch kvalifikáciách sezóny obsadil piate plus siedme miesto.

„Pre mňa asi najviac rozhoduje kvalifikácia,“ povedal pilot Premy po svojom včerajšom víťazstve. „Na tomto šampionáte si nemôžete nechať ujsť dobrú kvalifikáciu.“ Ak ste mimo top 10, je také ťažké získať dobré body cez víkend.

„Takže z mojej strany je to len sústredenie sa na konzistentnú kvalifikáciu, prvú päťku, ak to môžeme mať každý jeden víkend, bolo by to úžasné.“ Poskytuje najlepšiu možnosť bodovať v pretekoch plus samozrejme v F2 sa smie stať čokoľvek. Myslím si, že sa to ukázalo aj dnes, od šiesteho miesta na štartovom rošte môžete vyhrať.“

Hamilton je stále príliš blízko Cullena

Lewis Hamilton hovorí, že je stále v dobrom vzťahu so svojou bývalou fyzioterapeutkou Angelou Cullenovou. Dvojica sa rozišla po siedmich rokoch po Veľkej cene Bahrajnu.

„Ja plus Ange sme dobrí,“ povedal sedemnásobný šampión. „Prechádza cez…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu