piatok, 31 marca, 2023

Aký bol Hamiltonov deficit na Russella „všetko v prvom sektore“ · RaceFans

Lewis Hamilton po kvalifikácii priznal, že svojmu autu nedôveroval tak ako aj jeho tímový kolega, ktorý do dnešných pretekov štartuje na štartovom rošte o štyri miesta pred ním.

George Russell zajazdil najlepšie kolo 1’28,857, takmer o štyri desatiny sekundy rýchlejšie ako aj jeho tímový kolega. Dvojica si bola na začiatku tréningu bližšie, ale keď sa podmienky na trati zlepšovali, Hamilton si nedokázal nájsť toľko času ako aj jeho tímový kolega.

Šéf tímu Mercedes Toto Wolff povedal, že Hamilton sa doteraz necítil úplne v jednote s W14. „Obaja sú rozdielni vodiči,“ vysvetlil, „potrebujú auto s určitým správaním, aby mohli jazdiť rýchlo.

„Lewis, v žiadnom prípade.“ [has] jeho auto mu v tejto sezóne poskytlo akúkoľvek spätnú väzbu, ktorá mu umožňuje posúvať hranice. plus ak to auto nemáte pod sebou, v prvom sektore sa nikdy nedokážete rýchlo predierať zákrutami plus toto sme videli.“

Hamilton nemôže posunúť W14 na svoje limity, pripúšťa Wolff

V druhom plus treťom sektore okruhu Jeddah Corniche Circuit nebolo takmer nič na výber medzi Hamiltonom plus Russellom – v oboch smeroch to bola otázka niekoľkých stotín sekundy. Ale cez úzku šikanu zákrut jedna plus dva plus 10 rýchlych zákrut, ktoré nasledujú, Hamilton stratil 0,285 sekundy.

„Všetko je v prvom sektore,“ povedal Wolff. „George to len tak jazdí plus v prvom sektore smie mať k autu väčšiu dôveru. Je to niečo, o čom vieme, že je na nás, aby sme im obom dali lepšie auto, aby sa mohli rútiť vpred.“

dosiaľ čo W14 nemá dostatočnú rýchlosť na to, aby konkurovala takým ako aj Red Bull, v Jeddah z toho Hamilton nedokázal vyťažiť toľko ako aj jeho tímový kolega. „V tejto chvíli mám určite pocit, že dnes som už z auta viac nemohol dostať,“ priznal.

Reklama | Staňte sa podporovateľom RaceFans plus ísť bez reklám

Hamiltonove kvalifikačné rádiové správy

Q1

Hamilton zaostal o necelé dve desatiny sekundy za Russellom po ich prvých jazdách v Q1:

Bonnington Takže je tu desatina v ťahu…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu