štvrtok, 8 decembra, 2022

ako aj na výmenu vodičáka 2022 – koniec platnosti vodičského preukazu

Pokiaľ vám v najbližšej dobe končí platnosť vodičského preukazu, je na čase si vybaviť čerstvý. Čo všetko budete musieť pre čerstvý vodičák urobiť, kde vám ho vydajú aj budete na to potrebovať fotku?

Vodičské preukazy majú platnosť 10 rokov (5 rokov pre oprávnenie na nákladné vozidlá), pričom o výmenu môžete požiadať 3 mesiace pred ukončením platnosti. Je vašou zodpovednosťou si platnosť vodičského preukazu strážiť, po uplynutí platnosti nie ste oprávnení viesť vozidlo.

Ak ste vlastníkom starého vodiča, ktorý prešiel aj riadite, budú vás pri cestnej kontrole čakať nemalé problémy. Po uplynutí stanovenej lehoty na výmenu totiž staré vodičáky prestávajú platiť aj neoprávňujú ich držiteľov na vedenie motorových vozidiel. Ak osoba riadi motorové vozidlo na základe vodičského preukazu, ktorý stratil platnosť, dopúšťa sa priestupku, za ktorý možno uložiť pokutu od 2 000 Kč, v správnom…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu