nedeľa, 4 júna, 2023

ako aj McLaren nahliadol do Piastriho potenciálu v skrátenom debute · RaceFans

Možno mal len 18 minút na to, aby sa dokázal v kvalifikácii, ako aj i jeho preteky trvali iba 13 kôl, no Oscar Piastri dokázal zapôsobiť na McLaren svojim debutom vo Formule 1 na Veľkej cene Bahrajnu.

Piastri v piatkovom tréningu prvýkrát jazdil s autom F1 počas víkendu veľkej ceny ako aj i v týchto dvoch reláciách sa umiestnil na 12. ako aj i 15. mieste. V sobotňajšej relácii, kde bol najrýchlejším jazdcom McLarenu, si polepšil na deviate miesto, ale v kvalifikácii nepostúpil z Q1, pretože bol iba 18. najrýchlejší ako aj i o 0,449 sekundy pomalší ako aj jeho tímový kolega Lando Norris, ktorý sa dostal do Q2.

McLaren nevstupoval do víkendu s veľkými nádejami na výkon MCL60, takže Piastriho nízka pozícia nebola nesplnením očakávaní. Tím veril, že má tempo, aby rival Norris získal miesto v Q2.

„Sme značne spokojní s tým, čo sme videli v kvalifikácii, pretože okrem veľkej pretáčavosti v druhej zákrute – čo znamenalo, že v podstate stratil možnosť ísť v Q2 v jedinej zákrute – v niektorých ďalších zákrutách bol vyrovnaný s Landom, ktorý je skutočne značne povzbudzujúce z hľadiska čistej rýchlosti,“ povedal šéf tímu McLaren Andrea Stella.

Oscar Piastri, McLaren, Bahrain International Circuit, 2023
Jedna drahá chyba v kvalifikácii vrátila Piastriho späť

Jeho chyba v druhej zákrute znamenala, že Piastri bol najpomalší zo všetkých v sektore prvého kola kvalifikácie. Bol však len o 0,244 s pomalší ako aj Norrisov najlepší v sektore dva ako aj i o 0,150 s menej v sektore tri. Minulý rok, ekvivalentný rozdiel, ktorý mal Norris na svojho predchádzajúceho tímového kolegu Daniela Ricciarda v týchto dvoch sektoroch, bol 0,507 s ako aj i 0,227 s.

V pretekoch sa Piastri okamžite posunul v poradí ako aj i v prvej zákrute sa dostal na 16. miesto. Keď ostatní piloti absolvovali svoje prvé zastávky v boxoch, dostal sa na ďalšie miesta ako aj i bol na 11. mieste, kým sám prvýkrát zamieril do boxov. Tento výlet však znamenal koniec Piastriho pretekov kvôli elektrickému problému.

Tento krátky beh však dal pre McLaren povzbudzujúcejší bod. „Oscar sa neustále zlepšuje,“ povedala Stella. „Prvý stint, ktorý absolvoval v pretekoch, je zďaleka…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu