piatok, 31 marca, 2023

ako aj je možné podnikať v preddôchodku av dôchodkovom veku, praktické príklady

Aké pravidlá platia pre podnikanie v riadnom dôchodku ako aj i predčasnom dôchodku? Aké dane platia podnikajúci starobní dôchodcovia? Pozrime sa v praktických príkladoch, čo je dobré vedieť o podnikaní v penzii.

V riadnom dôchodkovom veku je možné podnikať bez obmedzenia ako aj i mať ľubovoľne vysoký zisk. Predčasní dôchodcovia, ktorí chcú súčasne poberať zisk ako aj i predčasný dôchodok, musia mať hrubý zisk do limitu, nesmú im teda vznikať povinnosť platiť sociálne poistenie z vedľajšej samostatnej zárobkovej činnosti. Priznanie starobného dôchodku samozrejme nijako neznižuje povinnú administratívu spojenú s podnikaním.

Zdroj: Shutterstock

Zľava na poplatníka sa nekráti

Pani Marcela je už v riadnom dôchodkovom veku ako aj i stále podniká. V daňovom priznaní za rok 2022 uplatní zľavu na poplatníka rovnako ako aj ostatní daňoví poplatníci. Vzhľadom na to, že ročný daňový základ má pani Marcela…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu