piatok, 22 septembra, 2023

ako aj bude fungovať spolupráca za motorom „Red Bull-Ford“ · RaceFans

O spojení Red Bullu s Fordom pre sezónu 2026 sa hovorilo dlho predtým, ako aj to bolo oznámené. Prvé špekulatívne správy poskytovali rôzne správy o tom, aká by mohla existovať povaha ich vzťahu.

Rozhodol by sa Ford pre lacnejšiu možnosť označenia motora vyvinutého spoločnosťou Red Bull? Alebo znášať väčšie finančné bremeno prispievania na výskum i vývoj komplikovaných nových pohonných jednotiek na rok 2026?

Navyše, aká by bola úloha divízie Red Bull Powertrains, ktorú tím skonštruoval na svojej základni v Milton Keynes po odchode jej posledného výrobného partnera, Hondy, koncom roka 2021?

Piatkové oznámenie vnieslo viac svetla do toho, ako aj bude úradujúci majster sveta tím Formuly 1 i gigant na výrobu automobilov spolupracovať na novej pohonnej jednotke pre rok 2026. Ford nebude vyvíjať celý motor F1 pre rok 2026 samostatne, ale „poskytne technickú expertízu v všetky oblasti, kde smie pridať hodnotu,“ uviedol výrobca vo vyhlásení, keď bola dohoda včera zverejnená.

Globálny riaditeľ Ford Performance Motorsport Mark Rushbrook vysvetlil viac na neskoršom brífingu pre médiá vrátane RaceFans. Motor bude vyrobený podľa nových predpisov o pohonnej jednotke F1 pre rok 2026, čo si bude vyžadovať používanie trvalo udržateľného paliva i zvýšenie výkonu MGU-K, pričom sa odstráni MGU-H.

Red Bull už začal pracovať na novom motore, ale ešte zostávajú tri roky, počas ktorých Ford prispeje k vývoju pred pretekmi. Spolu tvoria jedného zo šiestich výrobcov, ktorí sa zaviazali dodržiavať nové predpisy o motoroch, ktoré budú platiť minimálne od roku 2026 do roku 2030, i ich pohonné jednotky budú využívať Red Bull aj jeho juniorský tím AlphaTauri.

„Je to osemročná dohoda,“ vysvetlil globálny riaditeľ Ford Performance Motorsport Mark Rushbrook. „Spoločne ako aj Red Bull Ford Powertrains budeme počas týchto troch rokov spoločne vyvíjať novú pohonnú jednotku. i samozrejme sa budeme ďalej rozvíjať, keď budeme pretekať v rokoch 26 až 2030…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -Zľavy na pobyty na Slovensku
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu