štvrtok, 9 februára, 2023

Aké je zdanenie pri práci na dohodu (DPČ ako aj aj DPP) v roku 2022?

Aké je zdanenie dohôd (DPČ ako aj aj DPP) pri podpísanom vyhlásení ako aj aj pri zárobku nad 3 499 Kč (u DPČ), respektíve 10 000 Kč (u DPP) v roku 2022? Čo ovplyvňuje výpočet odmien z dohôd?

Práca na dohodu smie existovať dobrým privyrobením, ale aj možnosťou, ako aj pracovať u viacerých zamestnávateľov po celý rok. Dohody majú svoje obmedzenia, napríklad to, že obe dohody (DPP aj DPČ) musia existovať dohodnuté písomne.

Aké majú ďalšie obmedzenia? ako aj aj ako aj je to s odvodmi na zdravotné ako aj aj sociálne poistenie pri práci na dohodu o vykonaní práce (DPP) ako aj aj dohodu o pracovnej činnosti (DPČ) v roku 2022?

Dohoda o pracovnej činnosti – aké sú jej výhody ako aj aj nevýhody?

Základné obmedzenie u DPČ je to, že sa do 3 499 Kč nemusí odvádzať odvody na sociálnom ako aj aj zdravotnom poistení. Nad túto čiastku sa však musí klasicky odvádzať zdravotné i sociálne poistenie. Daň z príjmu sa odvádza zakaždým, záleží na podpísanom vyhlásení…

Čítať ďalej

Redakcia
Redakciahttp://dnesky.sk
Zaujímajú vás aktuality a spravodajstvo z domova a z celého sveta? Dnesky.sk vám prinášajú prehľad tých najlepších správ z kvalitných a overených zdrojov.
NAJNOVŠIE SPRÁVY
- Reklama -
ŠPORT
PODOBNÉ SPRÁVY
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu